Peryferyjne formy reklamy graficznej w Internecie

Marketing Internetowy 4 września 2013 0
Peryferyjne formy reklamy graficznej w Internecie


Jedną z najbardziej popularnych firm reklamy graficznej w Internecie jest banner i billboard. Niemniej jednak, nie tylko takie formy reklamowe można zastosować przy promowaniu witryny czy produktów w sieci internetowej. Reklamy graficzne mają o wiele więcej rodzajów, które można w dowolny sposób konfigurować, opracowując optymalną kampanię promocyjną dla swojego serwisu internetowego lub przeprowadzając akcję reklamową o innym charakterze.

Wśród peryferyjnych form reklamy graficznej, nazywanej również reklamą display, wymienia się między innymi reklamę „Expanding ad”. Jest to reklama zdolna do zmiany rozmiaru, która może jednocześnie zmieniać zawartość witryny. Podobną reklamą display`ową jest reklama top player, nazywana również „Floatind ad”. Reklama tego rodzaju porusza się po ekranie użytkownika, ma formę animacji i daje użytkownikowi możliwość wyłączenia dźwięku. Zawartość reklamy w takim przypadku jest wyświetlana na warstwie strony internetowej.

Bardzo często wykorzystywaną reklamą graficzną jest tapeta, zmieniająca tło strony przeglądanej. Na takim tle można umieścić dowolną reklamę z logotypem, albo z innym elementem graficznym. Tapeta może posłużyć do reklamowania sponsora strony internetowej.

Najbardziej znanymi, ale jednocześnie też znienawidzonymi formami reklamy graficznej w Internecie są formy reklamy „Pop-up” oraz „Pop-under”. Pop-up to nowe okno, które otwiera się bezpośrednio przed obecnie otwartą stroną internetową. W ramach Pop-upu wyświetla się reklama albo cała strona internetowa. Z kolei, reklama pop-under powoduje, że okno reklamowe wyświetla się za bieżącym oknem. Rozmiar takiej reklamy display może być dowolny i pozwala dzięki temu na zaprezentowanie dowolnej treści, także animowanej.

Atrakcyjną formą reklamy internetowej w formie graficznej jest reklama video, podobna do banneru reklamowego, ale w jej przypadku wyświetlane są w jego obrębie klipy reklamowe video. Jest to reklama sugestywna i często wyświetlana jest w telewizji i w formie reklamy internetowej.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »