Gwiazdy kochają Facebooka!

Marketing Internetowy 27 czerwca 2016 1
Gwiazdy kochają Facebooka!


Aktorzy, sportowcy, muzycy – dziś niemal wszyscy, znani i lubiani, mają swój fanpage na Facebooku. W ten sposób fani dowiadują się wszystkiego „z pierwszej ręki”, mogą liczyć na to, że idol odpowie na ich komentarz lub zalajkuje zdjęcie. Obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych form budowania popularności.

Wśród znanych osób, które możemy określić mianem polskich facebookowych osobistości, znaleźli się m.in. Robert Lewandowski, Ewa Chodakowska, Martyna Wojciechowska, Kamil Bednarek czy Cleo.

Dużym zaskoczeniem jest fakt, że w błyskawicznym tempie przybywa też fanów Magdzie Gessler. Jak dowiadujemy się z się z party.pl, profil restauratorki polubiło już ponad milion osób.

Polska a świat – międzynarodowa sława w social media

Zagraniczne gwiazdy, które pod względem liczby polubień ich profili zostawiają naszych rodzimych celebrytów daleko w tyle, to np. Shakira, Cristiano Ronaldo,

Magiczny pułap miliona lajków

Wśród polskich gwiazd na Facebooku, osobistości i celebrytów, najpopularniejszy jest Robert Lewandowski. Piłkarz polskiej reprezentacji zdobył prawie 9 milionów polubień, co sprawia, że pozostawia daleko w tyle inne osoby z nieco ponad milionowym poparciem.

Zespół Behemoth, którego wokalistą jest Adam Darski, również może pochwalić się ponad milionowym poparciem. Miliona polubień nie przekroczyły z kolei takie gwiazdy, jak: Pezet, Maffashion, Kuba Wojewódzki, Ewa Farna oraz Doda.

Konkursy, działalność charytatywna i pozdrowienia

Niektóre gwiazdy traktują Facebooka jako pewnego rodzaju pamiętnik i dzielą się swoim życiem prywatnym. Inne używają go jako narzędzia do promowania własnej działalności, nie uchylając rąbka tajemnicy i konsekwentnie oddzielając sprawy intymne od zawodowych. Profile czasem prowadzone są osobiście przez celebrytę lub kogoś z jego managementu.

Gwiazdy odpisują na komentarze, organizują konkursy, a nierzadko biorą również czynny udział w dyskusjach z fanami. Ich facebookowe ściany stają się forum, na którym każdy może wyrazić opinię, przesłać pozdrowienia lub tak jak np. w przypadku Magdy Gessler jej legendarne już „besos”.

Gwiazdy lubią dzielić się zdjęciami w trakcie jedzenia lub treningu. Pokazują nam jak spędzają wolny czas, jak wyglądają ich zakupy, domy, ubrania, zwierzęta, dzieci, spotkania z fanami. Często dzielą się również swoimi opiniami i komentarzami dotyczącymi aktualnej sytuacji społecznej czy gospodarczej w kraju lub na świecie, zachęcają do udziału w kampaniach i akcjach charytatywnych.

Na fanpage’ach możemy znaleźć informacje dotyczące terminów tras koncertowych, wydania książki, emisji programu itp. Facebook jest wykorzystywany do szeroko pojętej promocji działań z różnych obszarów kultury i rozrywki. Jest medium za pomocą którego można natychmiast dotrzeć do rzeszy osób na całym świecie. Daje to wręcz nieograniczone możliwości.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Komentarze »

  1. Angelika 6 lipca 2016 o godz. 11:46 - Reply

    Facebook to bardzo fajny kanał komunikacji z fanami, pozwalający na bezpośredni i stały kontakt i to właśnie jest główną siłą social media:)

Skomentuj »