Jak zaprojektować dobrą stronę www i pozycjonować ją?

Marketing Internetowy 31 lipca 2013 4
Jak zaprojektować dobrą stronę www i pozycjonować ją?


Dobrze zaprojektowana i wykonana strona internetowa jest prostą drogą do sukcesu w dziedzinie jej pozycjonowania w najbliższej przyszłości. Niedbałe i nieumiejętne projektowanie stron www prowadzi zaś do problemów z ich promowaniem w wyszukiwarkach internetowych. W sytuacji, gdy strona nie jest od razu przygotowana pod kątem pozycjonowania, będzie ona wymagała optymalizacji, co pociąga za sobą dodatkowe, zupełnie  niepotrzebne koszty.

Okazuje się więc, że już na etapie tworzenia witryny internetowej projektant i Web developer powinni zadbać o jej zoptymalizowaniem pod kątem działań SEO. W tym celu powinni stworzyć tzw. przyjazne linki, które będą jasno wskazywać na słowa kluczowe i tematykę poszczególnych podstron. Powinno się przy tym zadbać odpowiednie nasycenie treści słowami kluczowymi, które pomogą w późniejszym pozycjonowaniu strony www w wyszukiwarkach internetowych.

Dodatkowo, przy umieszczaniu do podstron tagów, również powinny być one zgodne z założoną polityką pozycjonowania strony internetowej. Tagi i tytuły pozwalają na szybsze wypromowanie witryny na wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej.

Dobra strona internetowa powinna być estetyczna pod względem wizualnym, ale przede wszystkim, powinna być ona funkcjonalna dla docelowych użytkowników. Nawigacja na stronie powinna być intuicyjna, aby po wejściu na nią klient mógł od razu znaleźć to, czego poszukuje. Jeśli będzie bez końca przechodził przez kolejne podstrony, bez znalezienia pożądanych informacji, jest więcej niż prawdopodobne, że nie wpisze adresu tej samej witryny do przeglądarki.

Strona internetowa będzie się łatwo pozycjonować, jeśli będzie spójna, będzie zawierała frazy kluczowe i zostanie zoptymalizowana pod kątem SEO. Warto też, aby była niezależna od przeglądarek internetowych i systemu operacyjnego, z jakiego korzysta użytkownik. Wtedy będziemy mieli pewność, że na każdym komputerze będzie ona wyglądać dokładnie tak samo, jak w zamierzeniu miała się prezentować.

9.33 avg. rating (91% score) – 6 votes

4 komentarze »

 1. Rafał 9 sierpnia 2013 o godz. 17:02 - Reply

  Ze swojej strony dodam jeszcze jedna z podstawowch rzeczy, wybor odpowiedniej domeny. Pierwsza domena jaka ja kupilem pod strone byla na dzien dobry zbanowana. Bylem wtedy jeszcze kompletnie zielony w tych tematach i przez dwa miesiace zastanawialem sie dlaczego nie moge wypozycjonowac mojej strony.

 2. Marketing Internetowy 12 sierpnia 2013 o godz. 11:08 - Reply

  Masz w 100% rację! Już pracujemy nad cyklem artykułów poświęconych domenom internetowym, począwszy od zakupu nowej domeny, przechwytywania i zakładania opcji oraz właściwego doboru nazwy domeny.

 3. Krzysztof 6 listopada 2014 o godz. 22:49 - Reply

  Przyjemny wpis. Proponuję jedynie poprawić błąd językowy w pierwszym zdaniu ostatniego akapitu.

 4. Marketing Internetowy 13 grudnia 2014 o godz. 07:23 - Reply

  Dziękujemy za wskazanie błędu – już został poprawiony 🙂

Skomentuj »