Internet mobilny (prawie) za darmo

Marketing Internetowy 18 września 2015 0
Internet mobilny (prawie) za darmo


Popularyzacja internetu w Polsce trwa od lat. Dziś zdecydowana większość Polaków może korzystać z sieci www przy użyciu komputerów lub urządzeń mobilnych. W najlepszym przypadku nic nie musimy za to płacić.

Rewolucja od Aero2

Współczesne pokolenia 30-latków doskonale pamiętają, jak na początku tego stulecia korzystano z sieci internetowej. Charakterystyczny dźwięk modemu telefonicznego i niemożność wykonywania połączeń telefonem stacjonarnym przy korzystaniu z sieci, są już jednak reliktem przeszłości, podobnie jak horrendalnie wysokie ceny za takie usługi.

Operatorzy usług internetowych prześcigają się w oferowaniu coraz tańszych pakietów szybkiego internetu, ale rewolucję na polskim rynku w tym względzie wprowadziło Aero – 10 maja 2011 roku. Udostępniło ono bezpłatny internet, ale radość polskich klientów nie trwała długo. Aero2 pomimo, że darmowe, ma wiele wad:

  • znacznie ograniczony zasięg,
  • konieczność uiszczenia depozytu pieniężnego,
  • niska prędkość transmisji danych – do 512 kb/s,
  • konieczność wpisywania kodów CAPTCHA co godzinę dla wznowienia połączenia z siecią.

Aero2 może być traktowany jedynie jako awaryjny dostęp do sieci internetowej, jeśli wykorzystywane na co dzień rozwiązania z jakichkolwiek powodów zawiodą.

Pomimo, że na polskim rynku trudno znaleźć korzystniejszą cenowo ofertę, to za stosunkowo niewielka opłatę klient może korzystać ze znacznie bardziej stabilnego, szybkiego internetu mobilnego, oferowanego przez licznych operatorów sieci komórkowych.

Internet od Orange

Orange Polska ma w ofercie cztery abonamenty w cenie 29,90, 49,90, 69,90 oraz 89,90 zł. Poszukując atrakcyjnej cenowo oferty warto zwrócić uwagę na propozycję za niecałe 30 zł – Mobilny LTE FreeNet 39,90. Przez pierwsze sześć miesięcy trwania umowy klient płaci 29,90 zł za dostęp do mobilnego internetu, a do końca trwania umowy podpisywanej na 24 miesiące – 39,90 zł. Orange Polska zapewnia pakiet danych w wysokości 10 GB i prędkość nielimitowanego LTE po pakiecie danych do 5 Mb/s. Do tego klient wybiera dla siebie odpowiedni smartfon, z użyciem którego będzie korzystał z mobilnego internetu. Bez urządzenia Orange Polska proponuje nieco tańsze pakiety internetowe – już od 19,90 zł miesięcznie przy umowie podpisywanej na 12 miesięcy. Oferta LTE FreeNet SIMO 19,90 uwzględnia prędkość nielimitowanego LTE do 5 Mb/s przez 3 miesiące oraz pakiet danych o wielkości 2,5 GB.

Internet od Virgin Mobile

Na uwagę zasługuje również oferta operatora wirtualnego Virgin Mobile, dostępna na stronie: virginmobile.pl. Między innymi można korzystać u tego operatora z internetu w telefonie 4G LTE, w pakietach dla surferów (na kartę). Przy pakiecie 300 MB danych, ważnym 30 dni płaci się zaledwie 5 zł. Przy najwyższym pakiecie 3GB opłata wzrasta do 20 zł.

Alternatywnie można skorzystać z promocyjnej taryfy „#BEZLIMITU” z internetem 4G LTE w telefonie 5 GB, bez limitu SMS-ów i połączeń do wszystkich sieci w cenie 29 zł.

Oferta Play

Aż 15 GB pakietu danych zaoferuje nowym klientom operator Play w ramach oferty na internet mobilny. Jeśli skorzystamy z niej przez internet, operator „dołoży” kolejne 3 GB pakietu danych. Umowę podpisuje się na 24 miesiące. Za kwotę 49,90 zł i przy zakupie pakietu przez internet otrzymamy łącznie 35 GB pakietu danych i 3 miesiące użytkowania internetu mobilnego bez limitu. Klient będzie też mógł skorzystać z zakupu urządzeń za 1 zł.

Za stosunkowo niskie stawki miesięczne, na kartę lub w abonamencie, można korzystać z atrakcyjniejszych pakietów danych niż te, które oferuje za darmo Aero2.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »