Zalety sklepu internetowego opartego na oprogramowaniu Magento

Marketing Internetowy 19 października 2015 0
Zalety sklepu internetowego opartego na oprogramowaniu Magento


Tworząc sklep internetowy można wybrać otwarte oprogramowanie na licencji Open Software Magento, zbudowane w oparciu o framework Zend Framework. Jest to bardzo popularna i funkcjonalna platforma. Jakie zalety posiada skrypt Magento?

Rozbudowana funkcjonalność i opcje dodatkowe

Podstawową zaletą oprogramowania e-commerce Magento jest szerokie spektrum możliwości funkcjonalnych, jakie stwarza swoim użytkownikom. Za jego pośrednictwem można nie tylko zbudować konstrukcję prostego sklepu internetowego, ale również stworzyć jego wersję mobilną. W Magento można korzystać z rozbudowanego systemu analiz, tworzenia raportów, kart produktów i zarządzania produktami. Nie ma problemu z wdrożeniem w systemie Magento odpowiedniego systemu płatności.

Na bazie jednego skryptu Magento istnieje opcja prowadzenia kilku sklepów na raz, bez konieczności korzystania w takim przypadku z kilku paneli administracyjnych. Wszystko jest w jednym miejscu, a administrator sklepów może wygodnie dodawać produkty, zarządzać nimi i ustawiać odpowiednie szablony.

W Magento można zainstalować liczne opcje i funkcje dodatkowe, które zwiększają komfort korzystania z niego dla klientów docelowych.

Ciekawostka

Pomimo faktu, że skrypt Magento jest zasadniczo bezpłatny, istnieje płatna, rozbudowana wersja platformy, zaopatrzona dodatkowo w dostęp do wysoko priorytetowego wsparcia technicznego.

Rozbudowywanie sklepu

W przypadku wielu konkurencyjnych platform, w oparciu o które można tworzyć sklepy internetowe, ich rozbudowa jest kłopotliwa w dłuższej perspektywie czasowej. Pomimo, że początkowo się sprawdzają, w kolejnych etapach rozbudowy sklepu internetowego przestają spełniać swoje funkcje. Zupełnie inaczej jest w przypadku architektury sklepów Magento. Programiści z AuroraCreation.pl przekonali się, że korzystając z tego skryptu można zbudować bardzo zaawansowany serwis internetowy e-commerce. Magento posiada dobrze przemyślaną architekturę, która daje możliwość rozbudowy kodu PHP w dowolnym kierunku.

Ułatwione rozwiązywanie problemów

Na temat Magento powstało setki opracowań i poradników, a na forach dyskusyjnych twórcy tej platformy i jej użytkownicy często wymieniają się praktycznymi informacjami na temat tworzenia kodu PHP tego sklpu. Co więcej, skrypt ten posiada szerokie wsparcie techniczne, zwłaszcza w języku angielskim, ale w języku polskim również można je znaleźć.

Optymalizacja pod kątem SEO

Korzystając ze skryptu Magento właściciel sklepu internetowego ma ułatwioną drogę do optymalizowania pod kątem SEO i pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Skrypt posiada bardzo duże możliwości optymalizacji kodu. Jest to wyraźny atut Magento na tle innych, konkurencyjnych skryptów sklepu internetowego.

Magento ma wiele zalet, które w ogólnym rozliczeniu z ewentualnymi wadami przemawiają jak najbardziej na jego korzyść. Dlatego warto zdecydować się na konstruowanie sklepu www z wykorzystaniem kodu Magento.

10.00 avg. rating (89% score) – 1 vote

Skomentuj »