Jak zlikwidować filtr Google Pingwin?

Marketing Internetowy 31 lipca 2013 2
Jak zlikwidować filtr Google Pingwin?


Roboty Google funkcjonują codziennie, przez 24 godziny na dobę, dokonując indeksacji stron internetowych. To wyniki ich działań w rzeczywistości decydują o tym, na jakim miejscu w rankingu wyszukiwania pod daną frazę kluczową, znajdzie się nasza witryna. Jeśli cokolwiek zwróci w sposób negatywny uwagę robotów indeksujących Google, na daną stronę internetową może zostać nałożony filtr, który skutecznie wyrzuci ją z pierwszych stron wyszukiwania w wyszukiwarce.

Co pewien czas Google wprowadza aktualizacje swoich algorytmów wyszukiwania, które mają doprowadzić do oczyszczenia wyników wyszukiwania ze sztucznie promowanych stron, które mają niską wartość informacyjną dla użytkownika i nie są dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. W ten sposób tworzona jest inteligentna, interakcyjna wyszukiwarka internetowa, która w przyszłości ma dobierać pokazywane wyniki wyszukiwania nie tylko do wpisywanych w okno wyszukiwarki fraz kluczowych, ale jednocześnie również do kontekstu wyszukiwania.

Ostatnią aktualizacją Google, która była szeroko omawiana przez środowisko pozycjonerów, jest aktualizacja pod nazwą Pingwin. Wiele osób, które promowało swoje strony internetowe, po przeprowadzonej rewolucji z aktualizacją Pingwin, musiała rozpoczynać pozycjonowanie strony zupełnie od nowa. Pingwin był odpowiedzialny za spadek ruchu na stronach, nawet i tych, które były pozycjonowane przy użyciu najlepszych praktyk.

Aby odzyskać straconą pozycję w Google, właściciele i administratorzy stron www musieli usunąć najważniejsze źródła problemów, zidentyfikowane przez Google Pingwin. Problemem może być niska jakość linków przychodzących i zbyt mocna intensyfikacja działań SEO pod jedną frazę kluczową. Do pozycjonowanej strony nie powinny linkować witryny o niskiej reputacji w Google. Jeden kiepski link może zaważyć na całej pozycji serwisu w wyszukiwarce internetowej. W podobny sposób działają linki przychodzące ze stron duplikujących treść z innych serwisów. Filtr Google Pingwin nakładany jest również na strony o nieunikalnej treści.

2.50 avg. rating (35% score) – 4 votes

2 komentarze »

  1. Rafał 9 sierpnia 2013 o godz. 16:54 - Reply

    Ciekawa sprawa z tym pingwinem, po prostu dobrze wiedziec.

  2. KrisFu 7 kwietnia 2014 o godz. 14:33 - Reply

    Po wyrzuceniu linków trzeba pozyskać nowe. Te co zostały niekoniecznie muszą wystarczyć…

Skomentuj »