Zarabianie na YouTube

Marketing Internetowy 13 lutego 2013 1
Zarabianie na YouTube


Serwis YouTube jest jednym z najlepiej znanych serwisów z filmami video w Polsce. Na co dzień tysiące osób wchodzi na strony YouTube, aby obejrzeć filmiki  – z ważnych wydarzeń w kraju i na świecie. Śmieszne kompilacje, czy też filmy instruktażowe. Istnieje wiele rodzajów video, jakie znaleźć można na YouTube. Co ciekawe, rozwój i popularyzacja tego serwisu spowodowała, że przed przedsiębiorcami sfery e-biznesowej otworzyły się nowe możliwości zarobku w związku z tą witryną.

Jednym ze sposobów zarabiania na YouTube jest uczestnictwo w atrakcyjnym Programie Partnerskim. Aktywne funkcjonowanie w nim powoduje, że na serwisie można zarobić kilka tysięcy złotych miesięcznie, mniej więcej tyle, ile wynosi średnia krajowa.

Jak działa Program Partnerski YouTube? W Polsce taki program uruchomiony został w lutym 2011 roku. Funkcjonuje on więc już prawie 2 lata i w tym czasie umożliwiał wszystkim użytkownikom witryny tworzącym oryginalne treści filmowe, na uzyskiwanie przychodów z reklam, jakie są wyświetlane przy ich filmach video. Często owe reklamy nie mogą być pominięte przez użytkowników, ponieważ są one emitowane automatycznie przed wyświetleniem pożądanego filmu.

W serwisie YouTube są stworzone specjalne kanały telewizji internetowej. Internauci oglądając audycje z tych kanałów dają realny zarobek ich właścicielom. W ten sposób całkiem dobrze funkcjonuje kanał Kotlet.tv, który prezentuje przepisy kulinarne i ich wykonanie. Kanał ten działa od lipca 2009 roku i jest prowadzony przez Paulinę i Michała Stępień. Dziś ma ponad 15 tys. subskrybentów, a bazę ponad 1850 filmów obejrzano już 12 mln razy. To świadczy o ogromnej popularności, jaką może cieszyć się ten kanał w serwisie YouTube. Stworzenie tak popularnego kanału z czasem przyniesie realne zarobki dla jego właścicieli. Trzeba się jednak całkowicie zaangażować w jego prowadzenie i aktualizowanie. Użytkownicy nie będą chcieli wykorzystywać takiego kanału, jeśli filmy będą pojawiać się na nim zbyt rzadko i będą one niskiej jakości.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Komentarze »

  1. MIchał 18 września 2014 o godz. 10:51 - Reply

    Znacie kanał Polimaty na YouTube? Jego właściciel, tudzież główna twarz właśnie występuje w reklamie jednego dobrze znanego banku – Mu……k.
    Wychodzi na to, że na YouTube da się zarabiać i nawet można dzięki niemu zrobić karierę. Duże kwoty z samych reklam da się generować jak się człowiek poświęci temu zajęciu, małe kwoty jak nagrywa od czasu do czasu i nie koniecznie na tematy w YT popularne
    Ponad to YouTube można wykorzystać do reklamy biznesu, a to mało kto bierze pod uwagę.

Skomentuj »