Zakupy w smartfonie

Marketing Internetowy 19 marca 2013 0
Zakupy w smartfonie


Dokonywanie zakupów w sklepach internetowych jest coraz bardziej powszechne. Polscy konsumenci już chyba na dobre przekonali się co do tego, że warto jest kupować w sieci internetowej, ponieważ dzięki temu sporo można zaoszczędzić. Sklepy www nie muszą wynajmować powierzchni handlowych w galeriach czy w innych, reprezentacyjnych częściach dużych miast, aby móc liczyć na klientów i zwiększone obroty. Dlatego też mogą zaoferować klientom produkty z niższą marżą niż w sklepach tradycyjnych.

Wydaje się, że kolejnym etapem rozwoju sprzedaży zdalnej będzie wprowadzenie w życie sprzedaży mobilnej. Będzie ona polegała na możliwości dokonania zakupu przy użyciu smartfona. Już dziś wiele sklepów internetowych posiada aplikacje na smartfony, które umożliwiają klientom zrobienie zakupów w ulubionym sklepie. Wersje mobilne sklepów w Polsce powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Właściciele sklepów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworząc wersje mobilne e-sklepów, udostępniając przy tym klientom usługi płatności mobilnych, za pośrednictwem których mogą spokojnie zapłacić za dokonane zakupy.

Można przypuszczać, że w ciągu najbliższych kilku lat spora część znanych w Polsce marek, nie tylko odzieżowych, czy elektronicznych, przeniesie się do sfery mobilnej, zwiększając liczbę kanałów dotarcia do klienta. Sprzedający robią wszystko, aby konsument mógł w wygodny dla siebie sposób dokonać zakupów tego, czego potrzebuje – nawet w środku nocy, kiedy sklep dawno już jest zamknięty.

Na smart onach aplikacje służące do dokonywania zakupów wyglądają podobnie jak sklepy internetowe dostępne w sieci www. Są one jednak bardziej uproszczone i dopasowane do wymagań smartfonów oraz ich użytkowników. Kupujący za pośrednictwem swojego telefonu wyposażonego w przeglądarkę internetową ma możliwość przejrzenia asortymentu produktów, wyboru towarów, które chce kupić, jak i ich zakupu. Wybiera w aplikacji mobilnej typ dostawy i miejsce doręczenia produktów, a także ostatecznie składa zamówienie i za nie płaci.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »