Zagłębie e-biznesu w Poznaniu

Marketing Internetowy 13 sierpnia 2013 0
Zagłębie e-biznesu w Poznaniu


Stolica Wielkopolski, Poznań, jest miastem szybko rozwijającym się, także jeśli chodzi o nowoczesne technologie. Można powiedzieć, że miasto to jest prawdziwym zagłębiem dla e-biznesu. Przede wszystkim, najbardziej znaną witryną z zakresu e-biznesu, pochodzącą właśnie z Poznania, jest serwis aukcyjny Allegro.pl. Pod względem popularności, liczby zarejestrowanych użytkowników i liczby zawieranych tam transakcji, zdecydowanie przoduje w sferze polskiego e-commerce. Nawet światowy gigant, e-Bay.com nie był w stanie zachwiać jego silnej pozycji rynkowej.

W Poznaniu inwestuje się w technologie internetowe. Obecnie w centrum miasta ma powstać miejsce, wspierające kolejne podobne biznesy. Mowa tu o M26 Lab, czyli  o laboratorium będącym miejscem spotkań dla projektantów, programistów i inżynierów. W tym miejscy  już wkrótce powstanie nowoczesne centrum e-biznesu. Nie będzie to bynajmniej kolejny biurowiec, ale przestrzeń, w której organizowane będą warsztaty z najnowszych technologii internetowych. Zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli wynajmować okresowo przestrzenie w budynku M26 Lab w celu testowania swoich pomysłów i realizacji większych przedsięwzięć.

M26 Lab ma szansę zostać inkubatorem dla najlepszych pomysłów w branży nowoczesnych technologii. Będą tu powstawać startupy, które z założenia mają podbić nie tylko polski, ale i zagraniczny rynek.

Wśród znanych na świecie, polskich serwisów wymienia się m.in. Sellbox, w którym artyści mogą sprzedawać swoje prace, serwis dla miłośników dobrej lektury Booklikes, czy narzędzie poprawiające użyteczność stron internetowych – Usability Tools.

Młodzi Polacy, inżynierowie i programiści oraz specjaliści z zakresu stricte działalności internetowej, angażując się w przyszłościowe startupy, podbijają rynki amerykańskie, kanadyjskie, czy te z zachodniej Europy. Początki wielkich e-biznesów zazwyczaj są skromne. Pomysł powstaje podczas nieformalnych spotkań z przyjaciółmi, a dopiero później kształtuje się wizja międzynarodowego biznesu.

10.00 avg. rating (89% score) – 1 vote

Skomentuj »