Wygodne stanowisko pracy przed komputerem

Marketing Internetowy 25 maja 2014 0
Wygodne stanowisko pracy przed komputerem


Praca przy komputerze, zwłaszcza po kilka lub kilkanaście godzin dziennie wymaga odpowiednio zorganizowanego miejsca. Szerokie biurko, wygodny fotel oraz podręczne pojemniczki na notatki, przybory do pisania i akcesoria – na pewno ułatwią nam pracę. Do tego warto zadbać jeszcze o wystrój otoczenia, który sprzyjać będzie skupieniu, ciszę do pracy lub delikatna muzykę, która nie będzie nas rozpraszać. Jakie zmiany warto wprowadzić, by pracowało nam się lepiej?

Zorganizuj przestrzeń

Przede wszystkim – jeśli masz wpływ na to, jak wygląda Twoje miejsce pracy, warto zadbać o to, by było uporządkowane. Rzeczy najpotrzebniejsze: ważne dokumenty, wizytówki, koperty itp. – takie, z których korzystasz na co dzień, trzymaj w szufladzie biurka. Jeśli w pracy musisz korzystać z jakiś papierowych publikacji, raportów lub rysunków – zadbaj, by na biurku zawsze było miejsce do ich rozłożenia, lecz po zakończeniu pracy, lądowały na półce lub w szafce. Bardzo przydatna jest także tablica korkowa – możesz na niej przyczepić karteczki z najpotrzebniejszymi informacjami. Osoby, które lubią notować, docenią pojemniki z karteczkami lub notesy, które będą leżały zawsze w pobliżu komputera.

Często powtarzana rada brzmi: zawsze sprzątaj biurko po zakończeniu pracy – wtedy łatwiej będzie Ci ją zacząć następnego dnia. Może warto wprowadzić tą regułę w życie?

A może na stojąco?

W poszukiwaniu motywacji do lepszej pracy radzimy przetestować różne metody – jeśli masz na to wpływ, możesz spróbować pracować wcześnie rano lub wieczorami, szukając pory, gdy mamy najwięcej energii i najłatwiej nam się skupić. Ostatnio modne także stało się pracowanie przy komputerze na … stojąco. Zwolennicy tej metody mówią, że praca idzie nam wtedy znacznie szybciej – większość z nas chce skończyć swoje taski, zanim rozbolą nogi. Taka pozycja dodatnio także wpływa na mózg – stojąc, przestępujemy z nogi na nogę, więcej się ruszamy. Nasz mózg jest bardziej pobudzony, niż, gdy siedzimy. Jeśli masz problemy z terminowym kończeniem zleceń – może taka metoda okaże się dobra, by praca przy komputerze szła Ci szybciej?

Najważniejsza jest wygoda…

O ile jednak praca na stojąco może być ciekawą alternatywą, o tyle jeśli naprawdę dużo pracujemy przy komputerze – musimy zainwestować w wygodę. Dobre, ergonomiczne krzesło oraz szerokie, wygodne biurko to podstawa. Kupując nowe – warto szukać ich u producentów mebli biurowych, jak na przykład Fabryka Mebli Wuteh. Biurka i krzesła w zwykłych salonach meblowych najczęściej dostosowane są do potrzeb nastolatków.

Nie można także zapominać o dobrym oświetleniu – praca przy monitorze męczy bardzo szybko oczy. Najlepiej by biurko stało w pobliżu okna, a pomieszczenie było dobrze oświetlone światłem dziennym. Wieczorami, poza światłem głównym, przyda nam się także lampka punktowo doświetlająca klawiaturę.

Urządzając swój kącik do pracy warto wziąć także pod uwagę własne upodobania i przyzwyczajenia. Możemy także eksperymentować z ustawieniem mebli, sprawdzając jakie jest dla nas najkorzystniejsze.

9.50 avg. rating (89% score) – 2 votes

Skomentuj »