Własny biznes? Otwórz online!

Marketing Internetowy 22 kwietnia 2014 3
Własny biznes? Otwórz online!


Jeszcze kilkanaście lat temu początkujący przedsiębiorcy rozpoczynali prowadzenie swojego biznesu od otwarcia małego sklepiku osiedlowego – nieważne, czy sprzedawali żywność, czy ubrania, musieli wynająć odpowiedni lokal, dostosować go do potrzeb , a potem dbać o przepisy BHP, ekspozycję towaru, zadbać o reklamę w okolicy za pośrednictwem ulotek czy też bilboardów.

Aktualnie czasy te odeszły do lamusa. Ciągły postęp technologiczny i zmiana mentalności sprawiły, że coraz rzadziej chce nam się wychodzić na miasto w poszukiwaniu specjalistycznego sklepu ukrytego gdzieś w gąszczu hipermarketów – o wiele prościej jest wejść skorzystać z internetu, na spokojnie przejrzeć dostępny asortyment, poczytać o cechach towaru, porównać go z innymi i zamówić dany produkt z dostawą do domu. Sukcesywnie wykorzystują to przedsiębiorcy. Od kilku lat obserwować możemy prawdziwy rozkwit sklepów internetowych, które dziś sprzedają już praktycznie wszystko. Sklepy online stanowią ogromne ułatwienie nie tylko dla klientów, ale też osób chcących spróbować swoich sił w handlu, a nie mają w tym doświadczenia. Kiedy doprecyzujemy już, co chcemy sprzedawać, wystarczy tylko stworzyć wirtualne „stoisko” i można rozpocząć biznes.

Z pomocą przychodzi odpowiednie oprogramowanie, na przykład sklepy Presta Shop, które umożliwiają nie tylko stworzenie dostosowanej do indywidualnych oczekiwań oprawy graficznej, lecz także udostępniają odpowiedni panel, dzięki któremu z łatwością można zarządzać sprzedażą, monitorować stan magazynu oraz wysyłki do nadania. Oprogramowanie to pomaga ponadto zoptymalizować stronę oraz tak prowadzić działania marketingowe, aby dany sklep mógł znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwania, co ma kluczowe znaczenia dla liczby klientów i tym samym przychodów. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że z prowadzeniem internetowego biznesu bez problemu poradzi sobie jedna osoba, nawet niezbyt zorientowana w kwestiach związanych z e-commerce – wystarczą chęci, a narzędzia z pewnością się znajdą.

6.00 avg. rating (63% score) – 5 votes

3 komentarze »

 1. Kama 29 kwietnia 2014 o godz. 13:13 - Reply

  O sklepach PS słyszałem wiele, niestety jakoś nie jestem sam przekonany. Czy ktos wie może ile kosztują skórki na specjalne zamówienie?

 2. Cezary 10 maja 2014 o godz. 16:20 - Reply

  Sklepy zbudowane na PrestaShop’ie są bardzo doceniane na całym świecie. W Polsce powstaje ich coraz więcej. Mamy bardzo dużo dobrych dodatków i rozwiązań typowo na Polski rynek. Co do ceny indywidualnej skórki, zależy to od wymagań i rozbudowania, zazwyczaj od 500 zł do 3 000 zł (netto).

 3. Marketing Internetowy 13 maja 2014 o godz. 13:28 - Reply

  My najczęściej wykorzystujemy silnik Presta Shop przy tworzeniu sklepów internetowych dla naszych klientów. Jest to na tyle rozbudowane oprogramowanie, że wystarcza do 70-85% zastosowań, bez większych ingerencji w kod i tworzenia dedykowanych wtyczek.
  Koszty indywidualnych skórek zazwyczaj oscylują w granicach cenowych takich jak podał Cezary – od około 500 zł za drobne przeróbki i dostosowania, natomiast przy kwocie 2500-3500 zł jesteśmy w stanie wykonać i wdrożyć unikalną szatę graficzną.

Skomentuj »