White & Black SEO

Marketing Internetowy 22 marca 2013 0
White & Black SEO


W żargonie stosowanym w świecie pozycjonerów i specjalistów z zakresu budowy oraz optymalizacji stron internetowych, często wykorzystuje się pojęcie SEO, czyli Search Engine Optimization. Ma ono dwa wymiary. Otóż można mówić o tzw. White SEO oraz Black SEO. Jak można się domyślić, White SEO gromadzi wszystkie działania, które są w pełni akceptowalne w świecie wirtualnym i prowadzą do wypromowania witryny na jak najwyższe miejsca w wyszukiwarkach internetowych.

Black SEO to pojęcie wykorzystywane do określenia niedozwolonych technik pozycjonowania. Dzięki nim można szybko doprowadzić do tego, że strona internetowa będzie wyświetlała się na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania, ale droga ku temu widzie przez nieakceptowane praktyki. Może okazać się, że Google szybko zauważy taki proceder i w ogóle wyrzuci z wyników wyszukiwania daną witrynę internetową.

Pozycjonerzy uprawiający Black SEO posiłkują się w swoim działaniu spamem wyszukiwarek. Stosują nieuczciwe praktyki pozycjonerskie, których jest bardzo dużo. W metatagach umieszczają oni słowa kluczowe, na stronach internetowych wprowadzają niewidoczny dla użytkowników tekst, który jest jednak identyfikowany przez roboty indeksujące Google. Nie ulega wątpliwości, że działania Black SEO charakteryzują się wysoką skutecznością, ale mogą skutkować udzieleniem blokady przez Google dla strony. Dlatego też lepiej jest podejmować dłuższy proces pozycjonowania White SEO, ale uzyskać dzięki temu trwałe, dobre efekty w pozycjonowaniu.

Czyste zasady pozycjonowania, które opierają się na dobrych praktykach, są podejmowane przez pozycjonerów White SEO. Pomagają oni zwiększyć popularność strony internetowej, poprzez jej optymalizację i uatrakcyjnienie dla użytkowników i robotów wyszukiwarek internetowych. Wartościowa treść witryny, nasycona słowami kluczowymi w racjonalnej ilości, jest w stanie samodzielnie osiągnąć wysokie wyniki w wyszukiwarce Google. Klienci zlecający pozycjonowanie swoich serwisów muszą być świadomi tego, że działania SEO muszą potrwać, a osiągnięcie natychmiastowych rezultatów zwykle jest możliwe tylko z zastosowaniem Black SEO.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »