Uniwersalny i funkcjonalny CMS TYPO3

Marketing Internetowy 22 kwietnia 2014 0
Uniwersalny i funkcjonalny CMS TYPO3


Każdy właściciel strony internetowej, a zwłaszcza takiej, na której częstą są dodawane i aktualizowane wiadomości, elementy, doskonale sobie zdaje sprawę z faktu, że niezbędny jest mu do tego najlepszy system CMS. Taki Content Management Framework oznacza zarządzanie treścią na stronie internetowej. Łatwa i szybka aktualizacja danych jest niezwykle ważną sprawą. Dlatego warto pomyśleć nad najlepszym systemem CMS.

Jednak tutaj może pojawić się problem, a mianowicie na rynku dostępnych jest wiele oprogramowań i systemów opartych na CMS i nie każdy z nich jest dobrym rozwiązaniem dla typowego użytkownika. W związku z tym bardzo dobrym dla Ciebie rozwiązaniem będzie sprawdzenie, czym jest program TYPO3. Jest to przede wszystkim darmowy i otwarty system ze wspomnianej klasy CMF. Zostały w nim zawarte wszelkie najważniejsze funkcje służące do tworzenia i zarządzania stroną. Do tego odznacza się on także sporą elastycznością, dzięki czemu możliwe jest tworzenie w nim oraz instalowanie nowych wtyczek czy rozszerzeń. Dzięki temu, że jest on udostępniany na licencji GNU General Public License, każdy z użytkowników ma okazję do tworzenia własnych rozszerzeń, które mogą się potem spodobać także i innym osobom, które korzystają z tego oprogramowania.typo3

Bez wątpienia ogromną zaletą i tym, co wyróżnia TYPO3 od innych podobnych systemów jest fakt, że zastosowano w nim niezwykle prosty szablon do obsługi html. Jest on bardzo zbliżony do popularnych edytorów graficznych, dzięki czemu nawet osoby nieobeznane z językiem oprogramowania, będą w stanie z łatwością dodawać i edytować treści na stronie. Intuicyjne zarządzanie elementami stron. Taki edytor podobny do programu Microsoft Word to wielkie ułatwienie dla każdego użytkownika. Ponadto program ten umożliwia zarządzanie kontami, które mają dostęp do strony i jej elementów, cechuje go wielojęzyczność, korzystanie z multidomen, można w nim śledzić historię zmian, a nawet dokonywać cofnięcia wspomnianych zmian. Program ten posiada także niezwykle zaawansowane mechanizmy, które zwiększają bezpieczeństwo. Ogromną zaletą TYPO3 jest także możliwość swobodnego operowania w nim obiektami multimedialnymi. Jest to narzędzie, z którego korzystają nie tylko małe firmy i strony internetowe, lecz wielkie cieci sklepów, popularne firmy, salony samochodowe.

7.50 avg. rating (75% score) – 4 votes

Skomentuj »