Systemy wymiany linków w pozycjonowaniu

Marketing Internetowy 6 sierpnia 2014 0
Systemy wymiany linków w pozycjonowaniu


Linki zwrotne, prowadzące do danej strony internetowej mają kluczowe znaczenie w jej pozycjonowaniu. Dzięki nim serwis może być klasyfikowany na wyższych pozycjach w rankingu wyszukiwania Google na zadane słowa kluczowe. Linki można zdobywać na szereg różnych sposobów, między innymi korzystając z systemów wymiany linków. To zautomatyzowane systemy służące do pozycjonowania stron internetowych. Każdy system dysponuje co najmniej kilka tysiącami domen, a najlepsze, najbardziej popularne systemy mogą mieć do kilkudziesięciu tysięcy domen, na których pojawiają się linki reklamodawców.
Nie każda strona internetowa, która zapisze się do systemu wymiany linków będzie miała automatycznie swoje linki publikowane w innych domenach, również biorących udział w systemie. Musi dysponować punktami, które zdobywa się na szereg różnych sposobów, między innymi poprzez umieszczenie w kodzie swojej strony internetowej odpowiedniej frazy, dzięki której również i na naszej stronie internetowej będą wyświetlały się strony partnerów z danego systemu wymiany linków. Umieszczając kod podany przez system wymiany linków musimy być świadomi tego, że w wybranym miejscu witryny będą pojawiały się linki innych stron internetowych.
Można powiedzieć, że systemy wymiany linków pozwalają na szybszą, w pełni zautomatyzowaną wymianę linków. Nie musimy tym samym pozyskiwać partnerów do wymiany sami, ale wyłącznie zapisać się do systemu wymiany. Nie trzeba być programistą, aby umieścić kod systemu na swojej stronie internetowej. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją podaną na stronie internetowej, aby dokonać tego w sposób w pełni poprawny.
Na rynku pozycjonerskim wymienia się wiele rodzajów systemów wymiany linków. Można mówić o systemach wymiany linków stałych czy rotacyjnych. W przypadku linków stałych linki wyświetlane są na stałe na pozostałych serwisach w systemie, zaś w odniesieniu do linków rotacyjnych linki do naszej stronie są w ciągłej rotacji. Przydatne jest to w przypadku linkowania do tymczasowej treści na naszym serwisie.
W pierwszej kolejności przy uczestniczeniu w systemach wymiany linków należy zadbać o właściwy dobór fraz do linków i o prawidłowe sformułowanie samych linków. Nie należy uczestniczyć w zbyt wielu systemach wymiany linków, jako że nie będzie to dobrze postrzegane przez roboty indeksujące Google.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »