Smartfon dla każdego

Marketing Internetowy 4 listopada 2013 0
Smartfon dla każdego


Era telefonów komórkowych wchodziła w nasz świat od kilkudziesięciu lat. Standardowo technologia przyjęła się najpierw wśród młodzieży, a dopiero później ogarnęła całe społeczeństwo. Jeszcze nie tak dawno, nie możliwe wydawało się przyjęcie telefonii komórkowej przez pokolenie w średnim wieku, a teraz tak naprawdę bez komórek ciężko wyobrazić sobie nasz świat.

Technologia posunęła się znacznie do przodu i od pewnego czasu na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze smarfony. Urządzenia te łączą w sobie funkcje zwykłego telefonu, komputera kieszonkowego z internetem, przeglądarką, pagerem, czy kamerą wideo. Istotną zaletą smartfonów jest też możliwość odczytywania i edytowania dokumentów  biurowych.

Rok 2013, a właściwie jego pierwszy kwartał okazał się przełomowy w sprzedaży smartfonów, firma IDC poinformowała, że sprzedano więcej tych urządzeń, aniżeli zwyczajnych telefonów komórkowych. Do firm przodujących w sprzedaży należą Samsung, Apple i LG, przy czym Samsung wysunął się dosyć wyraźnie do przodu uzyskując sprzedaż na poziomie 70 mln sztuk, przy czym Apple na drugim miejscu ma dużą niższą liczbę sprzedanych egzemplarzy – 37 mln sztuk.

Każda z firm produkujących smarfony posiada w swojej ofercie kilka lub kilkanaście różnych modeli, różniących się między sobą mniej lub bardziej istotnymi funkcjami. Każdy indywidualny użytkownik przenośnych telefonów potrzebuje czegoś innego, w zależności od celów w jakich ma używać swojego urządzenia. Jedni cenią wygląd, wytrzymałość urządzenia, inni potrzebują jak najdłuższego czasu czuwania na baterii. Dużą rolę odgrywa także wydajność urządzenia, na którą wpływ ma taktowanie procesora, liczba rdzeni, pamięć RAM, czy dysk twardy.

W obliczu zwiększającego się wyboru urządzeń na rynku, klientowi ciężko wybrać najlepszy dla siebie model. Dlatego bardzo przydatny okazuje się serwis comperio, w którym użytkownik może porównywać bezpośrednio z sobą konkretne modele telefonów. Serwis pomaga dostrzec różnice w specyfikacji i parametrach interesujących nas telefonów, naprowadza użytkowników na wady i zalety smartfonów.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »