Sieć sklepów Google

Marketing Internetowy 26 lutego 2013 0
Sieć sklepów Google


Firma Apple już jakiś czas temu zdecydowała się otworzyć własne sklepy stacjonarne, tzw. iSpot-y, pod patronatem marki. Dziś w jej ślady zamierza podążać firma Google, jeden z potentatów rynku e-commerce na świecie. Już w tym roku Google zamierza otworzyć pierwszy, tradycyjny sklep. Jego lokalizacja nie jest jeszcze znana, choć wiadomo, że będzie on zlokalizowany w jednej z największych metropolii w Stanach Zjednoczonych. W tym samym czasie mogą zostać otwarte kolejne sklepy w USA.

Google to nie tylko wyszukiwarka i narzędzia do realizowania kampanii marketingowych w Internecie, ale również konkretne towary, takie jak chociażby futurystyczne Google Glass, czy super nowoczesny Google Nexus. W najbliższej przyszłości marka Google znajdzie się na kolejnych urządzeniach. W ostatnich latach firma podjęła się produkcji tabletów, komputerów, czy smartfonów. W rozwoju produkcji urządzeń elektronicznych bardzo ważną rolę odegrał zakup przez Google firmy Motorola.

Według doniesień ze strony 9to5google.com Google znajduje się właśnie w trakcie budowy całkowicie samodzielnych sklepów detalicznych. Mają one być kolejnym kanałem dotarcia do klientów przy sprzedaży własnych produktów firmy Google. Jednocześnie, klient ma mieć możliwość wypróbowania w sklepie produktów Google, porozmawiania o nich i skonsultowania swoich potrzeb i oczekiwań z profesjonalistami, znającymi się na takich produktach. Punkty Google, które powstają w salonach z nowoczesnymi urządzeniami i akcesoriami nie są w stanie sprostać konkurencji w branży.

Google planuje sprzedaż swoich najnowszych produktów na szeroką skalę, a w tym względzie punkty Google, czy kioski Google i sklepy internetowe, okazują się nie być wystarczające. Konsumenci zainteresowani zakupem Google Glass, czyli okularów Google to osoby wymagające, w opinii analityków firmy, więc będą wymagały wszechstronnej obsługi klienta. Nikt nie kupi okularów Google za 1000 czy 1500 dolarów, jeśli nie będzie mógł ich wcześniej przetestować i nikt nie wyjaśni mu, jak z nich korzystać i jakie mają one zalety. W sklepach detalicznych Google w Stanach Zjednoczonych najpewniej będą sprzedawane nie tylko Google Glass, ale również i inne produkty tej marki.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »