Linki wysokiej jakości kluczowe w pozycjonowaniu

Marketing Internetowy 26 lutego 2013 0
Linki wysokiej jakości kluczowe w pozycjonowaniu


Pozycjonowanie stron internetowych wymaga ogromnej wiedzy z zakresu mechanizmów działania popularnych wyszukiwarek internetowych. W Polsce, gdzie większość internautów poszukuje informacji za pośrednictwem wyszukiwarki Google, kluczowe staje się optymalizowanie pozycjonowania witryny właśnie pod kątem działania robotów Google. Na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej wpływa przede wszystkim jej nasycenie słowami kluczowymi w treści oraz liczba wartościowych linków prowadzących do niej z zewnętrznych stron internetowych.

Idealny profil linków, które mocno wpływają na pozycjonowanie strony internetowej, jest trudny do jednoznacznego określenia. Generalnie uznaje się, że linki prowadzące do pozycjonowanej witryny powinny zostać umieszczone na wartościowych stronach www, jak najlepiej dopasowanych do tematyki danej strony internetowej. Naturalny profil linków umieszczonych w dużych serwisach internetowych i np.  na blogach czy w małych, hobbystycznych vortalach będzie zupełnie inny.

Linki pozycjonujące powinny być możliwie jak najbardziej naturalne, aby pozycja strony internetowej w wyszukiwarce Google systematycznie wzrastała. Roboty indeksujące Google wyposażone są dziś już w takie narzędzia, które pozwalają zidentyfikować „sztuczne” linki, których celem jest jedynie podnieść ranking strony internetowej w wyszukiwarce. Takie linki nie są wówczas brane pod uwagę przy wyznaczaniu pozycji strony w Google, a wręcz mogą one zaszkodzić prowadzonym procesom pozycjonowania witryny.

Warto, aby linki prowadzące do strony internetowej były różnorodne – w formie tekstu i grafiki. Należy zdywersyfikować miejsca, z których i do których prowadzą linki. Pamiętajmy, że odnośniki powinny prowadzić ze stron o różnym charakterze, np. z forów internetowych, blogów i serwisów. Podobnie jest z dywersyfikacją miejsc do których prowadzą linki. Podczas pozycjonowania należy zadbać o to, aby odnośniki prowadziły nie tylko do strony głównej, ale również do podstron pozycjonowanej witryny internetowej.

10.00 avg. rating (89% score) – 1 vote

Skomentuj »