Lexus-Polska.pl – spektakularny świat Lexusa

Marketing Internetowy 13 grudnia 2014 0
Lexus-Polska.pl – spektakularny świat Lexusa


Polska strona Lexusa wita nas bardzo spektakularnie. Po wejściu na stronę, pierwszym elementem rzucającym się w oczy, jest dumne zaproszenie do spektakularnego świata tej marki. Pozostaje pytanie, czy hasło to ma pokrycie w rzeczywistości, a raczej w wirtualiach, w których zanurzamy się, trafiając na tę witrynę?

Nowoczesna, dynamiczna i elegancka jak sam Lexus

Marka kojarzona jest z dynamiką, nowoczesnością, luksusem. Strona Lexus-Polska doskonale do tych cech nawiązuje. Estetyczny i bardzo czytelny design, mnóstwo multimediów i elegancja, której daleko od statyki oficjalnych stron innych luksusowych marek  – w przypadku Lexusa dynamika wręcz wylewa się z monitora.

Informacja

Strona jest niewątpliwie reprezentacyjna, ale w żadnym wypadku nie można odmówić jej walorów informacyjnych.
Zainteresowani marką znajdą tu niezbędne informacje o nawet największych detalach. Nieznający Lexusa – odnajdą kopalnię wiedzy na temat tych samochodów, a przemierzając zasoby informacyjne, poczują się (i to bez wizyty w salonie!) jak w luksusowym szybkim aucie, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Jeśli chodzi o intuicyjność obsługi i czytelność informacji stronę Lexusa dopracowano do perfekcji.

Jest tu też wiele odnośników do zewnętrznych serwisów tematycznych (powiązanych z witryną, ale technicznie niezależnych od niej), odesłania do salonów, dilerów, czy serwisów tematycznych takich, jak serwis poświęcony napędom hybrydowym, którymi Lexus tak bardzo się szczyci.

Już na pierwszy rzut oka łatwo zorientować się w ofercie, porównać poszczególne modele, bez problemów skonfigurować samochód dla siebie, przekonując się, że jeśli chodzi o auta luksusowe – Lexus wydaje się nie tylko dościgać konkurencję, ale wyznaczać nowe standardy. Na pewno wyznacza je na płaszczyźnie internetowej komunikacji z klientem.

Jakieś ale?

Tylko jedno, i to malutkie (bo czymże byłaby recenzja bez choćby kilku zastrzeżeń!) – jeśli szukasz konkretnych informacji o Lexusie, nie przeglądaj całej strony głównej – skup się na sekcji głównej. Przejście niżej grozi pogubieniem się wśród natłoku materiałów. Filmy, artykuły i zdjęcia mogą wciągnąć cię jak ekscytujący film, a to grozi …surfowaniem do  nieskończoności. Jeżeli nie masz na to czasu skup się na konkretach – znajdziesz je wszystkie na stronie głównej, bez konieczności przewijania.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »