Kody zniżkowe sposobem na zwiększenie sprzedaży w e-sklepie

Marketing Internetowy 7 listopada 2014 0
Kody zniżkowe sposobem na zwiększenie sprzedaży w e-sklepie


Jednym z priorytetów w istnieniu sklepów internetowych jest zdobywanie coraz większej liczby klientów na sprzedawane produkty i usługi. Obecnie w sieci istnieje bardzo duża konkurencja w e-sklepach. Dziedzina ecommerce w Polsce coraz bardziej się nasyca, choć nie równomiernie względem wszystkich dziedzin działalności handlowej. W niektórych dziedzinach występują jeszcze nisze, które mogą zostać zapełnione w przyszłości. Istnieje wiele sklepów internetowych z asortymentem elektronicznym czy odzieżowym, które na dodatek muszą konkurować z serwisami aukcyjnymi. Aby móc utrzymać dotychczasowych klientów i zyskać kolejnych, muszą wykazywać się wysoką jakością obsługi klienta i atrakcyjnymi cenami. W ramach działalności promocyjnej mogą postarać się o uruchomienie systemu kuponów zniżkowych.
W sieci internetowej w Polsce nie brakuje serwisów, które oferują najnowsze kupony zniżkowe do popularnych sklepów internetowych. W ostatnim czasie taki serwis uruchomiły wspólnie Wirtualna Polska i Cuponation. Kupony w serwisie kodyrabatowe.wp.pl zostały posegregowane według kategorii sklepu, którego dotyczą. Użytkownicy na stronie kodyrabatowe.wp.pl znajdą kody służące do zredukowania ceny zamówienia w ponad 600 różnych sklepach, w tym tak znanych jak Zalando czy Answear.com.
Kupony zostały uporządkowane w sposób czytelny i intuicyjny dla użytkownika. Po wybraniu kategorii głównej, np. Elektronika, czy Dla Dzieci, użytkownik zobaczy listę aktualnych kodów rabatowych. Zniżka naliczana jest po wybraniu produktów w sklepie www i włożeniu ich do elektronicznego koszyka. Wówczas sklep daje możliwość wpisania kodu rabatowego w specjalne pole, które pojawia się na ekranie użytkownika przed finalizacją zamówienia.
Dzięki kuponom zniżkowym klienci sklepów internetowych sporo mogą zaoszczędzić, a same kupony okresowo udostępniane Internautom na podobnych stronach internetowych jak www.kodyrabatowe.wp.pl pozwalają na zainteresowanie ich ofertą danego sklepu. Jeśli mają oni do wyboru dokonanie zakupów w sklepie o dobrej renomie, z możliwością skorzystania z kodu promocyjnego, szybciej wybiorą taki sklep, niż inny. Warto jednak przed skorzystaniem z kodu rabatowego sprawdzić, czy alternatywny sklep internetowy nie oferuje takich samych produktów w niższej cenie niż przy skorzystaniu z kodów zniżkowych.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »