Jak zdobyć darmowe naturalne linki?

Marketing Internetowy 30 listopada 2014 0
Jak zdobyć darmowe naturalne linki?


Pozycjonowanie stron internetowych wymaga zmasowanych działań pozycjonerów, wykonywanych na różnych frontach, przy użyciu zróżnicowanych narzędzi i instrumentów. Jeśli pozycjoner skupi się jednak wyłącznie na pozycjonowaniu za pośrednictwem naturalnych linków, również może odnieść sukces, na dodatek w stosunkowo krótkim czasie. Pozycjonowanie naturalne ma tą wyższość nad pozycjonowaniem sponsorowanym, że pozycje w wynikach wyszukiwania uzyskane w toku takich prac, są w miarę stabilne i na stałe lokują witrynę internetową na pożądane miejsca. W Google naturalne linki są bardzo ważnym narzędziem pozycjonowania. Pytanie tylko, jak je pozyskać?
Linki naturalne można pozyskiwać na szereg różnych sposobów. Linkowanie tego typu pochodzi z for dyskusyjnych, profili z serwisów społecznościowych, krótkich tekstów typu precle, katalogów stron www czy na przykład z blogów. Można z powodzeniem wykorzystać czytniki RSS do zdobywania linków naturalnych, bez angażowania w to wysokich nakładów finansowych.
Mając stronę internetową lub bloga, które chcemy wypozycjonować, możemy posługiwać się na co dzień czytnikiem RSS pomagającym w budowaniu bazy naturalnych linków. Wystarczy w stopce swojego profilu na danych blogach czy forach dyskusyjnych umieścić link do swojej strony lub podstron, które chcemy linkować. Komentując ciekawe posty z branżowych blogów i for dyskusyjnych zyskujemy darmowe, naturalne linki. Należy jedynie pamiętać, aby nasze wpisy zawsze były sensowne i nie stanowiły nachalną reklamę, bowiem w ten sposób szybko administrator fora dyskusyjnego lub bloga szybko usunie nasze wpisy i nie zyskamy linków naturalnych do strony, przy okazji tracąc konto na danej stronie internetowej.
Dodatkowo, stosując się do tych prostych zasad nie tylko wzmocnimy efekty pozycjonowania w wyszukiwarce internetowej, ale na dodatek będziemy sprawnie budować swój pozytywny wizerunek w branży, jako eksperta w danej dziedzinie wiedzy. To bezcenne efekty, do których warto dążyć, poświęcając na to swój cenny czas, ale nie środki finansowe. Zawsze naturalne linki do strony internetowe będą znacznie cenniejsze dla pozycjonowania w Google, niż linkowanie sponsorowane, które nie wpływa zasadniczo na uzyskanie trwałych pozycji w wynikach wyszukiwania.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »