iPrezenty.pl zmienia nazwę na JakiPrezent.pl

Marketing Internetowy 22 sierpnia 2014 0
iPrezenty.pl zmienia nazwę na JakiPrezent.pl


Wyszukiwarka prezentów iPrezenty.pl zmieniła swoją nazwę na Jakiprezent.pl. Rebranding obejmie wprowadzenie nowej nazwy, logotypu oraz layoutu, natomiast idea, która przyświeca serwisowi pozostaje bez zmian. Cel: ułatwienie znalezienia idealnego prezentu wszystkim poszukiwaczom prezentów a także sukcesywne tworzenie największej bazy pomysłów na prezent odpowiadającej na coraz precyzyjniejsze prezentowe zapytania.

Jakiprezent.pl – 3 powody do zmian

Poprzednia nazwa iPrezenty.pl, choć już dobrze znana internautom, była często mylona, szczególnie wśród nowych użytkowników. Ponadto, zdarzało się, że nazwie przypisywano zagraniczną wymowę, przez co powstawał wokół niej szum informacyjny.

Nowa nazwa JakiPrezent.pl jest odpowiedzią na zmiany, jakie możemy zaobserwować biorąc pod uwagę zasady zadawania pytań w Google. Ludzie coraz częściej zadają precyzyjne pytania typu: Jaki prezent na urodziny? Jaki prezent dla aktywnej mamy? Jaki prezent na rocznicę ślubu? W związku z tym nazwa domeny będzie bezpośrednio przedkładała się na zapytania zadawane wyszukiwarce.

Celem zmiany jest to, aby nazwa serwisu jednoznacznie sugerowała, że wyszukiwarka prezentów Jakiprezent.pl daje konkretne pomysły na sprecyzowane zapytania. Serwis nie poprzestaje na popularnych kategoriach jak urodziny, ślub czy prezenty oryginalne i romantyczne. Analizując działania użytkowników powstały wnioski, że internauci nauczyli się już jak szybko szukać precyzyjnej informacji. W okno wyszukiwarki wpisują coraz bardziej precyzyjne frazy, zatem ciężar pozycjonowania przeniósł się już dawno poza wyścig na frazy prezent czy prezenty. Obecnie rywalizacja przenosi się na pole bardziej precyzyjnych zapytań. Serwis wychodzi im naprzeciw oferując wyszukiwanie prezentów po bardzo wielu praktycznych kategoriach.

Prezenty wg osobowości, zawodów, miast

Wyszukiwarka Jakiprezent.pl to miejsce w sieci, gdzie użytkownik ma pewność selekcji i ręcznego doboru pomysłów na prezent. Kategoryzatorzy i konsultanci serwisu dokładają wszelkich starań, aby prezent był jak najbardziej dopasowany do oczekiwań odbiorcy i zgodny z kryteriami, które wskazał. Rozwinięto nowe funkcjonalności jak listy prezentów, quiz osobowości, w którym można określić osobowość osoby obdarowywanej. Powstały nowe kategorie wyszukiwania jak prezenty wg zawodów, miast i wiele innych kategorii, które odpowiadają aktualnym modom i trendom w Internecie, jak np. prezenty z PRL. Znalezienie idealnie dobranego prezentu dla domatorki czy amatora sportu nie będzie stanowić żadnego problemu. Idealny prezent zostanie także ręcznie dobrany dla lekarza, prawnika czy urzędnika. Jakiprezent.pl udziela konkretnych odpowiedzi na prezentowe dylematy, nawet te najtrudniejsze.

– Domena Jakiprezent.pl jest owocem wieloletniego doświadczenia, analiz oraz poszukiwań. Dążymy do tego, by to od nas internauci zaczynali poszukiwania prezentów. Chcemy być także miejscem dobrych inspiracji i przyciągać użytkowników wartościowymi treściami o sztuce dawania prezentów, które budujemy we współpracy z naszymi konsultantami. Dzięki ręcznej selekcji prezentów i opracowywanym zmianom wyglądu strony mamy nadzieję zdobyć jeszcze większe zaufanie i sympatię naszych użytkowników. – zapewnia Radosław Giz, członek zarządu.

Sam layout strony stanie się bardziej przejrzysty, funkcjonalny i intuicyjny. Nowy odsłona serwisu, profesjonalna szata graficzna i nowy logotyp – już wkrótce.

Małgorzata Łysiak-Bednarczuk , Wyszukiwarka Prezentów JakiPrezent.pl

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »