Europejskie startupy mają szansę na wsparcie od Google

Marketing Internetowy 19 stycznia 2015 0
Europejskie startupy mają szansę na wsparcie od Google


Koncern Google jest jedną z najbardziej znanych firm w branży e-commerce. Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą tego typu witryną na świecie. Nie ma realnej konkurencji, która zagroziłaby jej pozycji w większości krajów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Google od lat inwestuje w perspektywiczne przedsięwzięcia i dokonuje zakupów witryn e-biznesowych. Obecnie przygotowuje się do zainwestowania w ciągu najbliższych kilku lat kwoty 100 mln dolarów w europejskie start-upy. Jest to jednocześnie szansa dla polskich, zdolnych programistów i webmasterów. Ich pomysły mogą bowiem zainteresować koncern internetowy Google.
Przeznaczona na inwestycje w europejskie start-upy kwota 100 mln dolarów wydaje się być zawrotna, ale wszystko zależy od tego, jak wiele e-biznesów w rzeczywistości zainteresuje decydentów z Google. Działania w Europie dla kalifornijskiego koncernu Google ma prowadzić biuro w Londynie, które w ostatnim czasie zostało utworzone w Londynie w Wielkiej Brytanii. Inwestowaniem w start-upy ze Starego Kontynentu zajmuje się fundusz inwestycyjny Google Ventures. Fundusz istnieje od ponad 5 lat i dotychczas z jego środków zainwestowano w rozwój ponad 250 różnych firm, głównie z Ameryki, ale nie tylko. Teraz otwierają się szerokie możliwości pozyskania tak prestiżowego i strategicznego inwestora jak Google przez europejskich przedsiębiorców, głównie tych działających w branży e-commerce.
Wielu młodych przedsiębiorców posiada znakomite pomysły na biznes i na rozpoczęcie działalności w formie start-upów, ale brakuje im środków finansowych na ich uruchomienie. Poszukują zatem inwestorów, którzy byliby skłonni wykorzystać swój kapitał na takie inwestycje, które obłożone są zwykle wysokim poziomem ryzyka. Inwestor taki jak Google jest w stanie rzetelnie ocenić, czy dany start-up aspirujący do uzyskania kapitału od kalifornijskiego koncernu będzie w przyszłości prowadził dochodową działalność czy też pomysł na e-biznes okaże się nietrafiony. W tym drugim przypadku naturalnie strat-up i jego właściciel nie ma szans na uzyskanie dofinansowania inwestycyjnego z Google.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »