Dlaczego kolokacja serwerów się opłaca?

Marketing Internetowy 25 listopada 2013 0
Dlaczego kolokacja serwerów się opłaca?


Czym jest kolokacja?

Kolokacja to dość często spotykane sformułowanie podczas poszukiwania odpowiednich usług hostingowych, podczas szukania usług wynajmowania serwerów. Czym więc dokładnie jest ów kolokacja, jakiego rodzaju możliwości nam daje, jakie zyski oferuje?

Kolokacja to przede wszystkim możliwość związana z umieszczeniem własnego serwera w tzw. szafie rack, która to znajduje się z odpowiedniego rodzaju centrum danych. Na pewno kolokacja jest znacznie droższa od tradycyjnych form hostingowych, od zakupu serwera dedykowanego.

Kolokacja serwerów to niezwykle ciekawe rozwiązanie dla wielu firm, które to poszukują coraz to większych mocy przerobowych w internecie, a obecnie posiadane serwery w zupełności nie wystarczają do potrzeb takich firm. Dlatego też warto zainteresować się kolokacjami serwerów, warto poznać temat dokładniej. Na początku jednak warto w kilku zdaniach wytłumaczyć czym jest kolokacja serwerów. Jeżeli posiadamy swój serwer, fizycznie jako urządzenie, to możemy udać się do firmy hostingowej i podpisać niezbędne umowy związane z jego przekazaniem. Taka firma hostingowa przyjmuje ów serwer i podłącza go do istniejącej sieci, dołącza go do serwerów składowanych w swojej siedzibie. Jakie jednak korzyści mogą z tego płynąć, dlaczego opłaca się firmom inwestować w kolokację serwerów?

Najważniejsza sprawa to oczywiście pewność niezawodności serwerów. Mając serwer na zasadach kolokacji jest on tylko i wyłącznie dla nas, ale wszelkiego rodzaju rozwiązania techniczne spoczywają na firmie która go składuje u siebie. Te rozwiązania techniczne to choćby zapewnienie odpowiednio szybkich łącz internetowych, to także zapewnienie odpowiednich mocy przerobowych. Dzięki temu mamy pewność że wszystko będzie działało jak należy.

Także zainwestowanie w odpowiednie warunki do prowadzenia serwerowni w siedzibie własnej firmy są naprawdę wysokie. Tym samym mamy kolejną korzyść jaka wynika z kolokacji.
Pamiętajmy jednak by nie mylić pojęcia kolokacji z serwerem dedykowanym. W przypadku serwerów dedykowanych posiadamy tylko wydzielony serwer w firmie hostingowej, a kolokacja to fizyczne posiadanie serwera

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »