Czy precle pomogą w pozycjonowaniu?

Marketing Internetowy 18 lutego 2015 0
Czy precle pomogą w pozycjonowaniu?


Precle niekoniecznie muszą kojarzyć nam się ze smakowitymi wypiekami, rodem z Krakowa. Są to w żargonie internetowym i marketingowym, krótkie teksty służące pozycjonowaniu. W jaki sposób mogą one wesprzeć procesy plasowania strony internetowej na jak najwyższe miejsca pod konkretne słowa kluczowe w wyszukiwarce?
Usługi preclowania są coraz bardziej popularne wśród pozycjonerów. Aby szybko i skutecznie pozycjonować stronę internetową w sieci należy zdobyć wiele linków zewnętrznych. Ich kupowanie nie jest już opłacalne, a i takie działania nie przynoszą wymiernych efektów w pozycjonowaniu. Dlatego coraz bardziej przychylnie pozycjonerzy patrzą na precle, tj. krótkie artykuły reklamowe z linkami wewnętrznymi.
Jako że Google wciąż dynamicznie zmienia algorytmy wyszukiwania, do których pozycjonerzy chcąc nie chcąc, muszą się dostosować, również i metody ich działania muszą się zmieniać w czasie. Precle o wartościowej treści wpływają korzystnie na proces pozycjonowania. Umieszczane są one nie w katalogach precli, czyli na tzw. presell pages. W obrębie takich katalogów umieszczane są krótkie, 1000-znakowe artykuły wraz z linkiem do promowanej strony internetowej. O wiele większe znaczenie dla pozycjonowania mają artykuły tematyczne wysokiej jakości, umieszczane na tzw. seo-blogach. W ich przypadku konieczne jest formatowanie i wstawiania obrazków. Na seo-blogach umieszczane są regularnie teksty z wybranej tematyki, dzięki czemu wartość merytoryczna takiej witryny wzrasta, a wraz z nią wartość umieszczanych w jej obrębie linków pozycjonujących.
Precle umieszczone na stronach wartościowych rzeczywiście wydatnie wspomagają procesy pozycjonowania. Zlecając ich napisanie zadbajmy o to, aby dobór słów kluczowych do tekstów był zróżnicowany i aby nie były one umieszczane w preclach w sposób sztuczny. Trzeba umiejętnie wpleść je w założony kontekst tekstu. Wtedy będą traktowane przez roboty indeksujące Google w sposób naturalny. Ważne jest dla procesu pozycjonowania, aby napisane precle były umieszczone w serwisach o dobrej historii, podlinkowanych w odpowiedni sposób. Profesjonalni pozycjonerzy samodzielnie „stawiają” seo-blogi, czyli porządne pod względem jakościowym serwisy, z wartościowymi artykułami, linkowane z zewnątrz.

1.00 avg. rating (44% score) – 1 vote

Skomentuj »