Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?

Marketing Internetowy 6 sierpnia 2013 0
Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?


Pozycjonowanie jest terminem, który wykorzystywany jest w odniesieniu do prowadzenia działań marketingowych w sieci internetowej. Dzięki pozycjonowaniu strona internetowa wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej. Jakie jednak czynniki w rzeczywistości wpływają na jej pozycję w rankingu pozostałych stron internetowych i w jaki sposób można próbować usytuować pozycjonowaną stronę www na pierwszych miejscach wyników wyszukiwania?

Każda witryna internetowa, która została zaindeksowana przez tzw. roboty Google, wyświetla się w tej jednej z najbardziej popularnych wyszukiwarek internetowych. Na wskazane przez użytkownika słowo kluczowe strona ta może wyświetlać się na różnej pozycji w rankingu wyszukiwań. O jej klasyfikacji decyduje wiele czynników. Między innymi są to linki prowadzące do strony internetowej z innych stron. Odnośniki muszą być jednak wartościowe, aby roboty Google uwzględniły je przy ustalaniu pozycji strony w wyszukiwarce, pod dane słowo kluczowe. Najlepiej, aby odnośniki znajdowały się na wartościowych witrynach, które tematycznie dopasowane są do promowanej strony internetowej. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Należy przy tym pamiętać, że umieszczanie linków prowadzących do strony na tzw. farmach linków lub w obrębie prowizorycznych stron www nie jest najlepszym działaniem pozycjonującym i może nawet wpłynąć na pogorszenie pozycji strony w wyszukiwarce Google. Z drugiej strony, im mniej linków wychodzących ma strona internetowa, tym jej wartość w Google będzie wyższa.

Nowe strony internetowe najprawdopodobniej nie będą wysoko klasyfikowane w wyszukiwarce Google, bowiem przy ustalaniu wyników wyświetlania rekordów wyszukiwania w Google, roboty mogą brać pod uwagę wartość domeny i jej historię. Im starsza domena, z wartościowymi treściami na jej podstronach, tym pozycja serwisu w wyszukiwarce internetowej będzie wyższa.

Pozycjonerzy doskonale wiedzą, że bardzo ważnym elementem wpływającym na ranking wyszukiwania Google jest dobór słów kluczowych. Dlatego też należy bardzo uważnie wybierać słowa kluczowe, które będą brane pod uwagę przy przyszłym pozycjonowaniu witryny. Powinny one doskonale być dopasowane do jej tematyki i pojawiać się w miarę często w treści kolejnych jej podstron.

5.33 avg. rating (59% score) – 3 votes

Skomentuj »