Allegro sprzedaje e-booki

Marketing Internetowy 10 lutego 2013 0
Allegro sprzedaje e-booki


Dotychczas Grupa Allegro zajmowała się niemalże wyłącznie prowadzeniem aukcji internetowych. Wystarczy powiedzieć, że Allegro.pl na tle innych podobnych serwisów w polskiej sieci internetowej, przoduje wśród klientów. Jeśli chcemy coś kupić lub sprzedać w trybie online, zwykle sięgamy właśnie po serwis aukcyjny Allegro. Nawet polska edycja serwisu Ebay.pl, który bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, nie zagroziła pozycji Allegro.

Właściciele tego największego w skali kraju serwisu aukcyjnego cały czas wprowadzają do niego modyfikację. Dla użytkowników korzyścią było między innymi uruchomienie aukcji z zapłatą w systemie ratalnych, umożliwienie sprzedawcom tworzenie mini sklepów internetowych w ramach Allegro, czy udostępnienie szybkich płatności PayU. Dziś Allegro idzie o krok dalej, uruchamiając nowy serwis – ebooki.allegro.pl. Na razie jest on dostępny dla użytkowników w wersji beta, ale wkrótce, jak zapowiada Grupa Allegro, po testach użytkowników, serwis zostanie uruchomiony w normalnym trybie.

Allegro zamiast wyłącznie pośredniczyć w sprzedawaniu produktów i usług, postanowił również sprzedawać pewne towary. Jak na razie Grupa Allegro została sprzedawcą ebooków, zagrażając pozycji innych, podobnych firm internetowych na polskim rynku. Elektroniczna księgarnia otwarta przez Allegro ma dziś około 4 tys. pozycji. Właściciele telefonów z Androidem mogą nie tylko zakupić elektroniczną wersję książki na ebooki.allegro.pl, ale również zapłacić za nią w późniejszym, dogodnym dla siebie czasie.

Użytkownicy Allegro.pl mogą za pośrednictwem posiadanych danych do logowania się w serwisie aukcyjnym zalogować się również w e-bookowej księgarni Allegro. Wszystkie pozycje książkowe dostępne w niej są zabezpieczone znakiem wodnym. Allegro pozwala swoim czytelnikom na synchronizację danych na wszystkich urządzeniach, które umożliwiają  korzystanie z e-booków. System zaznacza nawet stronę, na której czytelnik zakończył w danym momencie czytanie.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »