Jak zapłacić wykorzystując numer na karcie kredytowej?

Marketing Internetowy 22 stycznia 2014 0
Jak zapłacić wykorzystując numer na karcie kredytowej?


Mnóstwo osób zanim zaczęło korzystać z kart kredytowych bardzo nieufnie podchodziło do tego kawałka plastiku. Zadawano sobie pytania czy są one bezpieczne, oraz co sprawia, iż urzędnicy banków zapewniają o ich wysokim bezpieczeństwie? Nowatorskie technologie dla niektórych ludzi muszą nabrać tzw. mocy przez lata, zanim zdecydują się na ich wykorzystanie.

Tak było również w tym przypadku, gdy ukazała się karta kredytowa Visa. Trudno było zrozumieć, że szereg numerów odpowiadającym danej karcie, to klucz bezpieczeństwa. Zatem wytłumaczmy na jakich numerach opiera się każda karta kredytowa, oraz przedstawmy ich udział w bezpiecznym zarządzaniem własnymi pieniędzmi.

Pierwszym ważnym numerem jest numer karty, który może być wypukły lub wdrukowany. Niemniej jednak charakterystyczne dla kart Visa jest to, iż cały szesnastocyfrowy numer podzielony jest na cztery grupy, oraz zaczyna się od cyfry ,,4’’. Oczywiście numer jest bardzo ważny, jednak użyteczny tylko wtedy, gdy posiadamy także PIN znany tylko właścicielowi i w żadnym wypadku nie wybijany na powierzchni karty. Każdemu klientowi przyznawany jest inny numer karty, ponieważ za jego pomocą możliwa jest płatność. Głównie chodzi tutaj o powiązanie owego numeru z docelowym numerem konta bankowego klienta. Kolejnym ważnym numerem, w który wyposażona jest karta kredytowa Visa okazuje się być trzy cyfrowy kod, który jest zabezpieczeniem podczas transakcji w internecie. Jego nazwa to CVV2 i znajduje się on na odwrocie karty kredytowej.

Bardzo istotną kwestią jest termin możliwości używania karty, który także kryje się pod formą numeru. Jeśli spojrzymy na napis GOOD THRU zaraz po nim możemy zauważyć datę, która cechuje się liczbą miesiąca, a następnie roku. Wygląda to mniej więcej tak 05/14 tzn. iż karta ważna jest do ostatniego dnia maja 2014 roku.

Jak widać każda liczba i cyfra, która tworzy całość jakiegokolwiek numeru na karcie kredytowej ma duże znaczenie. Pamiętać jednak trzeba, że bezpieczeństwo, to także przestrzeganie wielu innych kwestii tj. pilnowanie karty, aby nie doszło do jej utraty, oraz nieudostępnianie nikomu kodu PIN.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »