Wyprzedź konkurentów w Internecie

Marketing Internetowy 30 kwietnia 2015 0
Wyprzedź konkurentów w Internecie


Reklama w Internecie? Chyba nikt, kto żyje w dzisiejszych czasach nie ma wątpliwości co do słuszności takiej inwestycji. Sieć stała się miejscem spotkań współczesnych ludzi, tak jak dawniej było nim targowisko miejskie. Innymi słowy, bez obecności w Internecie, żaden biznes nie ma szans na sukces. Niestety, o ile jeszcze kilka lat temu, gdy Internet w naszym kraju dopiero raczkował, kampanie promującą naszą firmę w Sieci mogliśmy prowadzić sami, o tyle dziś lepiej powierzyć specjalistom.

Wizualna promocja

Mecglobal - agencja mediowaBadania marketingowe wykazują, że w Internecie, podobnie zresztą jak w innych sferach życia, zdecydowana większość klientów podejmuje decyzje zakupowe na podstawie atrakcyjności danej reklamy. Z racji tego, że w Sieć pełna jest materiałów, które szokują i bawią jednocześnie, zwykła reklama, jakiej użylibyśmy na przykład w prasie czy nawet w telewizji, w Internecie po prostu nie zadziała.

Ba, niemal na pewno rozsierdzi internautę, który ze złością ją wyłączy, używając nieparlamentarnych frazesy pod adresem naszej firmy. Odniesienie sukcesu firmy w Internecie to nie tylko podanie danych czy cen – ważne jest zrobienie tego w taki sposób, by potencjalni odbiorcy rzeczywiście to zapamiętali. Problem w tym, że przeciętny Internauta ma pamięć niewiele dłuższą, niż przysłowiowa złota rybka. Ponoć to sympatyczne stworzenie zapomina o wszystkim po 3 sekundach, zatem trudno wymagać od Internauty, że zapamięta garść suchych danych o firmie. Agencje mediowe prowadzące marketing w Internecie podkreślają, że obecnie triumfy popularności biją reklamy video, które na dodatek muszą być zrobione z, mówiąc potocznie, jajem. Jeśli to nam się uda, czeka nas sukces. Jeśli nie, to istnieje ryzyko że staniemy się pośmiewiskiem internautów. Z tego powodu, lepiej powierzyć promocję w Internecie agencjom marketingowym, bo ryzyko wpadki jest spore.

Po co to wszystko?

Każdy ciągle tylko powtarza puste frazesy o tym, jak ważna jest reklama w Internecie, lecz mało kto wymienia rzeczywiste powody dlaczego tak się dzieje. Agencje komunikacji marketingowej wskazują co najmniej na kilka powodów, dla których warto zainwestować w internetową reklamę. Przede wszystkim, w Internecie nie ma ograniczeń. Prowadząc firmę w Ustrzykach Górnych, możemy bez problemu reklamować się w Szczecinie, co w tradycyjnych mediach byłoby niemożliwe. Dzięki temu, spektrum naszych klientów jest znacznie szersze. Co więcej, skuteczna reklama w Internecie cały czas jest znacznie tańsza niż emisja spotu reklamowego w radio czy gazecie, o telewizji nawet nie wspominając. Zresztą, warto zdać sobie sprawę, że Internet już powoli eliminuje pozostałe środki przekazu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych mediów, Sieć służy jako ogromne źródło praktycznych informacji, dzięki czemu możemy budować pozycję naszej firmy jako grupy ekspertów w danej dziedzinie. To psychologiczne działanie wpływające na świadomość klientów, które dobre agencje marketingowe mogą użyć na naszą korzyść. Wierzcie lub nie, przeciętny klient woli udać się na zakupy do eksperta, który będzie w stanie mu doradzić, niż do supermarketu, gdzie jest sam na sam z produktami.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »