White Hat SEO, czyli bezpieczne pozycjonowanie stron

Marketing Internetowy 22 stycznia 2015 0
White Hat SEO, czyli bezpieczne pozycjonowanie stron


W kontekście pozycjonowania stron internetowych należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to proces niezwykle trudny oraz pracochłonny. O ile nie zamierzamy korzystać z usług agencji, które profesjonalnie zajmują się pozycjonowaniem, musimy być przygotowani na naprawdę dużo wysiłku. Warto tutaj dodać, że pomimo dużego nakładu pracy oraz czasu, uzyskane efekty będą warte całego trudu. Warunkiem są jednak umiejętne działania i przestrzeganie najważniejszych zasad SEO. Odpowiednie pozycjonowanie strony może przynieść jej właścicielowi naprawdę duże zyski, które wynagrodzą mu cały wysiłek. Przejdźmy jednak do konkretów.

Generalnie rzecz ujmując, wszelkie pozycjonowanie dzieli się na dwie metody, które można określić jako jasną stronę mocy oraz ciemną stronę mocy. Mowa tutaj oczywiście o White Hat SEO oraz Black Hat SEO. Dlaczego użyliśmy porównania do jasnej i ciemnej strony mocy? Oto krótka specyfika obu metod oraz różnica pomiędzy nimi:

– White Hat SEO to wszelkie dozwolone przez wyszukiwarki metody promocji strony internetowej. Ogólnym założeniem tej metody, jest dopasowanie zawartości strony i jej działania do wymogów algorytmów wyszukiwarek oraz wytycznych jakościowych, które określają także dozwolone sposoby pozyskiwania linków prowadzących do witryny.

– Black Hat SEO to wszystkie zabronione przez wyszukiwarki działania, które mimo wszystko cieszyły się sporym zainteresowaniem. Black Hat SEO opiera się na niedozwolonych czynnościach, takich jak spamowanie słowami kluczowymi, korzystanie z systemów wymiany linków czy ukrywanie prawdziwej zawartości strony.

Co prawda, tego typu działania pozwalały w błyskawicznym tempie osiągnąć bardzo dobre rezultaty, ale równie często dochodziło do usunięcia takich stron z indeksów wyszukiwarek internetowych. Ponadto, dzisiaj algorytmy wyszukiwarek zostały znacznie usprawnione, przez co korzystanie z niedozwolonych metod, zazwyczaj natychmiastowo kończy się banem dla strony (wykluczeniem z indeksu). Zdecydowanie odradzane jest korzystanie z metod Black Hat, gdyż naprawienie wyrządzonych przez nie szkód zająć może niekiedy nawet kilkanaście miesięcy.

Bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych powinno się odbywać wyłącznie z zastosowaniem metod White Hat SEO. Nawet jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy na temat takiego pozycjonowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć zakres swoich wiadomości, dzięki materiałom przygotowanym przez Google. Przede wszystkim należy zapoznać się z dokumentem ,,wskazówki jakościowe Google dla webmasterów”. Jest to zbiór porad dla twórców oraz zarządzających stronami, opracowany przez specjalistów Google. Dzięki zastosowaniu technik, które zostały w nim opisane, zwiększymy jakość naszej strony, przez co zostanie ona lepiej oceniona przez wyszukiwarkę, a w efekcie strona znajdzie się wyżej w rankingu Google. Ponadto dowiemy się, które sposoby pozyskiwania linków są zabronione przez wyszukiwarkę, dzięki czemu unikniemy nałożenia na stronę dotkliwej kary. Wszystkich webmasterów zachęcamy do lektury.

Opracowanie: www.semtec.pl

8.50 avg. rating (82% score) – 2 votes

Skomentuj »