System CMS niezbędny

Marketing Internetowy 25 marca 2014 0
System CMS niezbędny


Szybkie aktualizowanie stron internetowych i witryn e-sklepów nie musi wymagać od właściciela czy administratora znajomości języków programowania. Można skutecznie zmieniać kontent witryny posługując się systemem CMS. Oparcie swojej strony internetowej lub strony e-commerce na systemie CMS, czyli systemie zarządzania treścią powoduje, że tworzona jest strona w pełni modyfikowalna, która jest podstawą biznesu w sieci internetowej.
Jeszcze kilka lat temu tworzono strony www, które nie można było w sposób dowolny modyfikować. Jeśli właściciel witryny chciał zmienić nagłówki w menu, albo dodać newsa na swojej stronie, musiał albo posłużyć się językiem programowania, albo też zatrudnić do tego celu programistę. Dziś nie jest to w większości przypadków konieczne, bowiem strony internetowe wyposażone są w intuicyjne w obsłudze, funkcjonalne systemy CMS. Wystarczy administratorowi takiej strony internetowej dobrze napisana instrukcja obsługi systemu CMS i będzie on mógł na bieżąco modyfikować stronę internetową, przede wszystkim uzupełniając jej kontent. Dodawanie aktualnej treści do strony internetowej jest bardzo dobrym sposobem na to, aby utrzymać uwagę użytkowników. Strony nieaktualizowane, które wciąż wyglądają tak samo i zawierają niewłaściwe informacje, szybko tracą klientów. Podobnie jest ze sklepami internetowymi. Nowe produkty, promocje, programy rabatowe i tego typu działania przyciągają uwagę klientów i sprawiają, że chętniej dokonują oni zakupów. Aby jednak móc prowadzić takie akcje promocyjne, trzeba mieć dostęp do treści witryny, a to zapewnia nam z kolei system CMS.
Skrót CMS oznacza Content Management System, czyli system zarządzania zawartością. Taka aplikacja wdrożona do strony internetowej ułatwia rozbudowywanie i aktualizowanie serwisu www. Może on szybko zmieniać się, zgodnie z wolą właściciela lub administratora, bez konieczności modyfikowania kodu strony. Wszystkie dane z systemu CMS strony internetowej z reguły zapisywane są w bazie danych.
Obecnie w sieci internetowej są dostępne gotowe systemy CMS. Nie trzeba ich pisać od podstaw na potrzeby standardowej strony internetowej czy sklepu internetowego. Ich wdrożenie do własnej witryny również nie jest kosztowne. System CMS dostępny jest dla użytkowników posiadających określone uprawnienia. Zwykle zabezpieczony jest loginem i hasłem.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »