Program do faktur online – nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Marketing Internetowy 18 grudnia 2014 0
Program do faktur online – nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców


Są mobilne, intuicyjne w obsłudze i pozwalają na osiągnięcie oszczędności w firmie. Programy do faktur online to nie nowość, przedsiębiorcy mają bowiem możliwość korzystania z nich już od kilku lat. Jakie są główne zalety programów do fakturowania w chmurze?

Proces zaczyna się od rejestracji w systemie. Później przedsiębiorca wypełnia wymagane pola i generuje dokument – fakturę, rachunek czy paragon. Tak właśnie – w uproszczeniu – odbywa się korzystanie z programów do fakturowania online. Szybkość i możliwość poczynienia znacznych oszczędności to główne zalety tego typu aplikacji, choć nie jedyne. Dbałość, jaką twórcy programów przywiązują do kwestii bezpieczeństwa procentuje tym, że przedsiębiorca nie musi martwić się np. o wykonywanie kopii zapasowych wystawionych dokumentów.

E-faktura w polskim prawie

Generowanie faktur za pomocą specjalnej aplikacji online wywoływało początkowo wiele pytań natury formalnej. Po nowelizacji przepisów podatkowych w 2013 roku, e-faktura została zrównana z papierową wersją. Ta decyzja miała znaczący wpływ na wzrost zainteresowania możliwością wystawiania w ten sposób dokumentów ewidencjonujących sprzedaż czy zrealizowane usługi przez przedsiębiorców. I choć e-faktura już nie dziwi, ważne jest, by elektroniczny dokument był wystawiony w sposób określony w przepisach. O tym wymogu nie muszą jednak pamiętać przedsiębiorcy korzystający z aplikacji do wystawiania faktur. O ten aspekt dbają twórcy takich programów. Dzięki temu przedsiębiorca, który decyduje się na wykupienie dostępu do chmury, może samodzielnie wystawiać dokumenty niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Dla każdej firmy

Twórcy programów online dostosowują je do potrzeb użytkowników. Przykładowo na stronie internetowej Firmino.pl przedsiębiorca może wybierać wśród trzech wariantów tego samego programu: basic, standard i pro. Pierwszy z wymienionych przeznaczony jest dla właścicieli niewielkich lub początkujących właścicieli firm. Wariant ten jest bezpłatny i pozwala na wystawienie trzech dokumentów miesięcznie. O dodatkowe funkcje poszerzony jest pakiet standard. Osoby korzystające z niego mogą wystawiać nieograniczoną ilość faktur lub rachunków miesięcznie. Ponadto, mają dostęp do analiz, kalendarza, mogą dokonywać importu i eksportu danych. Firmino.pl jest też zintegrowane z programami z linii Streamsoft PCBiznes ALA i AGA oraz systemem płatności internetowych PayU. Najbardziej rozbudowany wariant, czyli pro, to przyda się firmom, które potrzebują dobrego systemu pozwalającego na kontrolowanie dokonywanych zamówień.

Intuicyjna obsługa

Dobry program do fakturowania w chmurze (jak wymieniony Firmino.pl), wyróżnia się przede wszystkim intuicyjną obsługą. Zaletą takich aplikacji jest fakt, że korzystać z nich mogą wszyscy użytkownicy – zarówno ci, którzy doskonale poruszają się w świecie technologii, jak i ci, którzy stawiają w nim dopiero pierwsze kroki. Z tego względu przedsiębiorca chcący wystawiać faktury w wersji elektronicznej nie musi przechodzić szkoleń, nie musi również uczyć się obsługi skomplikowanych aplikacji.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wystawianie dokumentów w wersji elektronicznej mogą poczynić znaczące oszczędności. Przede wszystkim nie muszą drukować i wysyłać dokumentów swoim kontrahentom za pomocą tradycyjnej poczty. Czas dostarczenia faktury czy rachunku jest przy tym bardzo szybki. Poza jednak oszczędnościami w sferze finansów czy czasu, nie sposób nie pokreślić możliwości zarządzania dniem. Integracja niektórych programów do wystawiania faktur online z Google Calendar umożliwia planowanie zadań i sprawdzanie bieżących postępów. To kolejny powód, by przedsiębiorca zainteresował się tym narzędziem.

10.00 avg. rating (89% score) – 1 vote

Skomentuj »