Najważniejsze zalety serwerów dedykowanych

Marketing Internetowy 2 czerwca 2014 0
Najważniejsze zalety serwerów dedykowanych


Serwery dedykowane są wykorzystywane wyłącznie przez jednego klienta dostawcy. Funkcjonują w serwerowni w postaci oddzielnego komputera. Takie rozwiązania cieszą się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w przypadku dużych firm. Dlaczego warto jest  wybierać dla siebie serwery wydzielone? Jakie są ich podstawowe zalety?

Moc serwerów dedykowanych

Współdzielnie serwera oznacza, że jego moc musi wystarczyć na zaspokojenie potrzeb kilku użytkowników. W toku współpracy, bardzo często uwidacznia się niepraktyczność takiej symbiozy, dlatego jeśli potrzebuje się serwera, który będzie gwarantował odpowiednią ilość miejsca oraz szybkość przesyłania danych, warto pomyśleć o wynajęciu serwera wydzielonego. Jest on zdecydowanie bardziej wydajny, a wszystkie jego parametry pozostają do dyspozycji jednego użytkownika. W przypadku serwerów współdzielonych bardzo często zdarza się, że limity, które zostały na nie nałożone przez firmy hostingowe są wykorzystywane przez innych klientów, co uniemożliwia prowadzenie sprawnej działalności. Dostawcy zazwyczaj oferują kilka pakietów, cechujących się różną wielkością pamięci RAM, dzięki czemu ostatecznie istnieje możliwość wyboru opcji, która będzie najlepiej odpowiadałą posiadanym oczekiwaniom  i potrzebom.

Bezpieczeństwo danych i wsparcie techniczne

Jedną z największych zalet zdecydowania się na serwery dedykowan ATMAN jest bezpieczeństwo danych, które się na nich znajdują. Dostęp bazy posiadają wyłącznie administratorzy. Nie ma więc obawy, że informacje w padną w niepowołane ręce. Dodatkowo, korzystając z usług profesjonalnej firmy, można liczyć na wsparcie techniczne. Jest to niezbędne w momencie awarii, która może się wiązać z koniecznością przerwania ciągłości dostaw usług. Warto także podkreślić, że serwery dostawców są zabezpieczane przed niepożądanym działaniem z zewnątrz. Gromadzone dane są chronione w razie niepożądanej ingerencji, na przykład ze strony hakerów.

Wolność działania

O funkcjonowaniu serwerów dedykowanych decyduje ich pojedynczy użytkownik. Może on więc dokonać istalacji dowolnego systemu operacyjnego lub niezbędnego oprogramowania. Nie ma konieczności brania pod uwagę opinii pozostałych użytkowników. Co więcej, nie istnieje także zagrożenie stratami poniesionymi w wyniku ich działalności. Serwer wydzielony jest precyzyjnie dopasowany do potrzeb jego najmecy i to on wybiera optymalne dla siebie parametry. Rzecz jasna, cena takich serwerów jest wyższa niż w przypadku serwerów współdzielnych, co może stanowić ich jedyną wadę. Jednak, porównując korzyści, jakie uzyskuje się dzięki samodzielnym serwerom, kwestia ceny schodzi na dalszy plan.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »