Jak samodzielnie pozycjonować strony WWW?

Marketing Internetowy 10 października 2013 0
Jak samodzielnie pozycjonować strony WWW?


Zdobycie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych to dla wielu blogerów jak i przedsiębiorców jeden z kluczy do sukcesu w walce o klienta. Dlatego też tak istotne jest pozycjonowanie i szeroko pojęta optymalizacja strony www. Istnieją trzy podstawowe sposoby samodzielnego pozycjonowania stron, które są banalnie proste. Oto one:

1. Wymiana linków z zaprzyjaźnionymi stronami internetowymi

Jeśli znajomi również prowadzą serwisy WWW, to wzajemna współpraca jest w stanie przynieść obopólne korzyści w naprawdę krótkim czasie. Co ważne, takie działanie nie narazi nikogo na szkodę, gdyż wiele użytkowników Internetu nie przepada za nachalną, agresywną reklamą w postaci linków.

2. Linkowanie do strony za pomocą komentarzy

Jeżeli posiadacz strony www jest aktywnym uczestnikiem na innych blogach oraz witrynach, śmiało może to wykorzystać. Dodawanie wartościowych komentarzy, w których znajduje się link do konkretnej strony lub też taki link znajduje się w podpisie może przynieść wiele korzyści. Należy jednak pamiętać, by nie spamować i aby wszystkie dodawane komentarze były wartościowe i zachęcały swoją rzetelnością do odwiedzenia reklamowanych stron. Lapidarne komentarze, niewnoszące nic pozytywnego do dyskusji mogą zostać zablokowane, tak jak i jego autor. Dlatego wszelkie działania związane z buzz marketingiem warto oddać w schedę profesjonalnych firm, które pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych zajmują się już od dłuższego czasu np. star-markieting.pl.

3. Podpis w stopce na forach internetowych

Jest to kolejny sposób na szybkie poprawienie pozycji. Nie tylko pozwala budować markę strony, ale również i swoją własną. Podobnie jednak jak w przypadku nr 2 konieczne jest dodawanie wartościowych postów.  Jeśli nikt nie zostanie zainteresowany treścią postu to nie należy oczekiwać zwiększonej liczby odwiedzin strony podanej w stopce.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, iż najlepsze efekty związane z pozycjonowaniem stron są bardziej czasochłonne, dlatego trzeba zatrudnić profesjonalną firmę – taką jak star-marketing.pl. Dzięki temu niewielkim kosztem będzie można osiągnąć niesamowite sukcesy szybko poprawiające pozycję strony WWW w wyszukiwarkach internetowych.

3.33 avg. rating (39% score) – 6 votes

Skomentuj »