Jak działa Google Now?

Marketing Internetowy 6 września 2013 0
Jak działa Google Now?


Polska dopiero raczkuje, jeśli chodzi o rozwój technologii mobilnych. Niemniej jednak, za granicą takie rozwiązania działają w 100%. E-biznes zaczyna coraz mocniej inwestować w rozwój aplikacji na telefony komórkowe i tablety. Przykładem jest Google, które dla urządzeń z systemem Android i dla iPhone`ów wprowadził inteligentnego asystenta – Google Now. W Polsce jego funkcjonalność jest mocno okrojona. Google Now przydaje się w wielu sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do komputera osobistego, a potrzebujemy wyszukać informacji na temat np. oferty gastronomicznej lokali, w pobliżu których się znajdujemy.

Aplikację Google Now uruchamia się w zasadzie jednym ruchem ręki. Inteligentny asystent Google za granicą ma szerokie możliwości pomocy użytkownikowi w dokonywaniu codziennych czynności. W Polsce natomiast aplikacja ta podpowiada, jak dojechać do wyznaczonego miejsca docelowego, wskaże, jaka jest pogoda w miejscu, w którym znajduje się użytkownik itp. Może również wyświetlić notowania giełdowe czy kursy walutowe. Jak widać, niewiele atrakcyjnych funkcji ma Google Now w Polsce. Ta sytuacja niewątpliwie ulegnie zmianom w przyszłości, bowiem ta sama aplikacja już u naszych zachodnich sąsiadów, daje szerokie możliwości zastosowania.

Google Now może pokazać użytkownikowi, jakie atrakcje turystyczne znajdują się w pobliżu miejsca, w którym obecnie przebywa. Taka funkcjonalność jest przydatna dla wszystkich turystów. Ponadto, wirtualny asystent wskaże rozkład jazdy komunikacji miejskiej z przystanku, w którym znajdzie się dana osoba. Umożliwi korzystanie z przelicznika walut oraz z tłumacza, co pozwala na dogadanie się z przechodniami czy sprzedawcami w sklepach za granicą. Bez problemu w obcym mieście można z pomocą asystenta Google znaleźć dobrą restaurację czy hotel.

Wystarczy, że użytkownik Google Now będzie chciał znaleźć informacje np. o danej atrakcji turystycznej w mieście, do którego dotarł, a aplikacja pokaże mu również drogę dojazdu do takiego miejsca. Google Now sprawnie wykorzystuje mapy Google.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »