Copywriting jako jedna z metod SEO

Marketing Internetowy 8 września 2014 0
Copywriting jako jedna z metod SEO


Czy tekst ma jakąkolwiek wartość promocyjną dla serwisów internetowych? Nie będziemy mijać się z prawdą, jeśli powiemy, że treść może mieć kluczowe znaczenie dla optymalizowania i pozycjonowania witryn www. Wystarczy tylko w sposób najbardziej umiejętny z niej korzystać, dlatego w tym celu wiele firm zatrudnia copywriterów i pozycjonerów. Copywriter jest pisarzem, ale nie artystą. Jest to pracownik, który wie, w jaki sposób napisać treść, aby dotarła do wyselekcjonowanej grupy odbiorców i niosła za sobą wartość promocyjną. Potrafi w sposób perfekcyjny wpleść w pozornie zwyczajną treść, słowa kluczowe wykorzystywane w procesach pozycjonowania strony internetowej.
Należy zaznaczyć, że wyszukiwarki internetowe podczas dokonywania indeksacji strony internetowej, sprawdzają między innymi nasycenie słowami kluczowymi strony. Im większe nasycenie, tym generalnie lepiej dla witryny, choć tekst umieszczony w jej obrębie nie może składać się wyłącznie ze słów kluczowych i być „sztuczny”. Ma on nieść realną wartość merytoryczną dla użytkownika, bowiem jest pisany nie tylko pod kątem wyszukiwarek internetowych i pozycjonowania, ale w pierwszej kolejności właśnie dla internautów.
Copywriter może przygotować treść strony internetowe w taki sposób, aby słowa kluczowe w jej obrębie zostały użyte w odpowiedni sposób. Generalnie, copywriting jest czynnością opierającą się na przygotowaniu treści strony, aby była ona najbardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek. Walory tekstu dla pozycjonowania nie powinny przeważać nad jego naturalnością i merytoryczną wartością. To do copywritera należy wyważenie tych dwóch kwestii.
Copywriter podejmuje się również prac związanych z pisaniem tekstów sponsorowanych dla witryny internetowej, które następnie są umieszczane w formie informacji prasowej w innych serwisach. Doskonale wie on, jakie warunki musi spełnić dany tekst, aby miał on szansę na publikację bezpłatną. Płatne teksty nie muszą spełniać tylu wymagań co te, które są umieszczane przez redaktorów serwisów opiniotwórczych i life stylowych bezpłatnie, z ich własnej woli. Artykuł musi być wówczas ciekawy, niosący wartość dodaną dla czytelnika. Jeśli jego treść będzie w stanie zainteresować potencjalnie szeroką grupę odbiorców, tekst ma szansę na opublikowanie. Dzięki temu, przy umieszczeniu linku do pozycjonowanej strony w takim tekście lub stopce artykuły, serwis zyskuje popularność.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »