Aero2 wprowadza ograniczenia

Marketing Internetowy 24 września 2013 0
Aero2 wprowadza ograniczenia


Firma Aero2 znana jest w Polsce z oferty darmowego, bezprzewodowego Internetu. Istnieje ona w Polsce od trzech lat i cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów. Polacy chętnie korzystają z bezpłatnego, bezprzewodowego łącza internetowego.

W 2009 roku, kiedy firma wchodziła na rynek, uczestniczyła ona w przetargu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Aero2 wygrało wówczas częstotliwości w paśmie 2,5-2,6 GHz, umożliwiające świadczenie usług superszybkiego dostępu do sieci LTE. Warunkiem przetargu było to, że 20% pasma wygrana firma ma przeznaczyć na nieodpłatny, niezbyt szybki Internet, z którego będzie mógł korzystać w praktyce każdy, kto wystąpi o wydanie specjalnej karty SIM. Warunek stworzenia socjalnej wersji usług internetowych został spełniony przez Aero2, ale obecnie spółka wycofuje się stopniowo ze świadczenia bezpłatnych usług, wprowadzając pewne ograniczenia.

Zobowiązana jest ona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do kontynuowania dostarczania Internetu za darmo, ale uznała ona, że już zbyt wiele osób korzysta z takiej usługi. Dlatego też przy korzystaniu z darmowego bezprzewodowego Internetu z Aero2 pojawiły się pewne ograniczenia. Spółka tłumaczy swoje postępowanie tym, że użytkownicy pobierają za dużo danych i firma na tym traci. W jaki sposób Aero2 chce ograniczać dostęp do bezpłatnego Internetu i co jej postanowienia oznaczają dla przeciętnych użytkowników usługi?

Otóż, w obecnych warunkach użytkownicy darmowego pasma internetowego z Aero2 mogli korzystać z dostępu do sieci za pomocą odpowiedniego urządzenia przez pierwsze 60 minut za darmo. Po tym czasie urządzenie rozłączało się z siecią, ale już po chwili nawiązywało ponownie połączenie. Wszystko to odbywało się w sposób automatyczny i użytkownik nie odczuwał różnicy w korzystaniu z sieci internetowej. Już w przyszłym roku ma się to zmienić, bowiem po 60 minutach korzystania przez użytkownika z Internetu urządzenie nie będzie się automatycznie łączyć ponownie z siecią. Użytkownik będzie musiał wejść na stronę operatora sieci i wpisać specjalne hasło, składające się z dwóch słów kod. Słowa te zostaną mu wyświetlone na ekranie w postaci obrazka CAPTCHA. Ograniczenie ma na celu wstrzymanie dużych emisji danych. Są użytkownicy, którzy za pośrednictwem darmowego Internetu ściągają ogromne ilości danych, przez co inni użytkownicy nie mogą wygodnie korzystać z Internetu.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes

Skomentuj »